Sukces zawodników sekcji Taekwondo LZS Macierz

Zawodnicy sekcji Taekwondo LZS Macierz z Lipnicy Murowanej byli najlepsi na Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski rozgrywanych w Krynicy. Gratulujemy

I miejsce wywalczyli zespołowo zawodnicy sekcji Taekwondo LZS Macierz z Lipnicy Murowanej na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Małopolski w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w Krynicy Zdroju. Ale to nie jedyne wyróżnienia, również indywidualnie zawodnicy radzili sobie na medal. W sumie cała sekcja LZS Macierz zdobyła 3 złote, 5 srebrnych oraz 11 brązowych medali. Złote medale wywalczyli: Kinga Bukowiec, Jadwiga Trojan oraz Artur Potocki.

W zawodach zaprezentowało się 90 zawodników z 9 klubów – 6 z Polski oraz 3 ze Słowacji. W zawodach uczestniczyło 19 zawodników LZS Macierz, którzy wywalczyli w klasyfikacji drużynowej I miejsce – zdobywając łącznie 126 punktów. Warto podkreślić, że zawodnicy z Lipnicy zdobyli pierwsze miejsce dużą przewagą punktów. Kolejna drużyna z klubu UKS Arcus Krynica zebrała 98 pkt, a trzecie miejsce zajął UKS Bełżyce z liczbą 75 pkt. W zawodach startowali zarówno medaliści Mistrzostwa Polski i zawodów międzynarodowych jak i początkujący adepci taekwondo w wersji olimpijskiej.