Reklama

Trzecie podejście do rewaloryzacji Plant, decyzja na dniach

Władze Bochni ogłosiły trzecie podejście do rewaloryzacji Plant Salinarnych. Chodzi o opracowanie dokumentacji potrzebnych do wystąpienia o unijną dotację na wykonanie potrzebnych tam inwestycji. Do tej pory urzędnicy nie mieli szczęścia do wykonawców.

Na początku ubiegłego roku magistrat rozwiązał umowę z pierwszym wykonawcą, bo ten uznał że zapisy planu przestrzennego nie pozwalają mu zaprojektować wszystkich wymaganych w umowie rozwiązań. Do drugiego przetargu nie przystąpił żaden podmiot.

Niedawno ogłoszono kolejne trzecie już podejście, do którego zgłosiły się dwie zainteresowane firmy. Ponieważ jedna z ofert była ponad dwa razy niższa od drugiej, firmę poproszono o dodatkowe dokumenty. Decyzja o wyborze wykonawcy zapadnie po tym, jak urzędnicy się z nimi zapoznają.

BIP
BIP

Tym razem projekt rewaloryzacji Plant zakłada dodatkowo ujęcie budynku posalinarnego oraz dawnej lodowni i dostosowanie ich do nowych funkcji. W tej ostatniej magistrat zamierzył umiejscowienie toalety publicznej. Jak dotąd bezskutecznie.