Alternatywa Bożej Miłości wykona w Bochni kolędy

W niedzielę w Bochni wystąpi z koncertem kolęd zespół Alternatywa Bożej Miłości. Jego założycielem jest wywodzący się z Bochni ks. Tomasz Biernat, obecnie pracujący w Czerminie koło Mielca.

Zespół Alternatywa Bożej Miłości pochodzi z parafii św. Klemensa w Czerminie, z powiatu mieleckiego. Wykonuje muzykę chrześcijańską. Jego celem jest szerzenie wiary oraz chwalenie Boga. Materiał, który wykonuje jest zróżnicowany, gra zarówno koncerty uwielbieniowe jak i czuwania. Został zapoczątkowany w 2014 kiedy to po przyjściu księdza Tomasza Biernata, parafialna schola przemieniła się w pełnoprawny zespół. Składa się z 7 wokali oraz 5 instrumentalistów. Mimo krótkiej historii ma już na koncie kilka sukcesów takich jak wygrana Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae” w Bochni czy support przed Golec Uorkiestra w Nowym Sączu podczas Światowych Dni Młodzieży.

W styczniu ruszamy z małą trasą kolędową w której skład wchodzi koncert 15 stycznia w kościele pw. św. Jana Nepomucena. Zaprezentujemy repertuar stworzony z coverów kolęd najlepszych polskich zespołów chrześcijańskich takich jak TGD czy Exodus 15, ale nie zabraknie również własnych interpretacji – mówią muzycy.

Całość koncertu będzie prowadzona przez księdza Tomasza Biernata, który zadba o odpowiedni nastrój.

Początek w kościele św. Jana Nepomucena w niedzielę 15 stycznia o 18.30. Wstęp na koncert jest wolny.