Reklama

Wieliczka: mężczyzna awanturował się w kościele

Policjanci z Wieliczki przeprowadzili akcje reanimacyjną, udzielając pierwszej pomocy mężczyźnie, który po kilku minutach odzyskał funkcje życiowe. Wcześniej awanturował się w kościele.

Do zdarzenia doszło w piątek 9 grudnia około godziny 8.00. Dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym z kościołów w Wieliczce rodzice dzieci przebywających na roratach obezwładnili agresywnego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce gdzie okazało się, że podczas nabożeństwa 27-letni mężczyzna zaczął się awanturować i zachowywać agresywnie – relacjonuje mł. asp. Magdalena Chwastek z wielickiej komendy.

Poproszony o opuszczenie świątyni, mężczyzna udał się w kierunku przebywających w prezbiterium dzieci, chwycił jedno z nich i zaczął je szarpać. W tym momencie zaczęli interweniować rodzice, którzy obezwładnili mężczyznę, a następnie wyprowadzili go do wyjścia bocznego kościoła oczekując na przyjazd policji.

Mężczyzna przed przybyciem policji stracił przytomność. Przybyli na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli czynności resuscytacyjne, które prowadzili do momentu przyjazdu ratowników medycznych. Następnie udzielali pomocy w dalszej reanimacji mężczyzny. Po około 10 minutach mężczyzna odzyskał funkcje życiowe i został przewieziony do szpitala.

Dzięki reakcji policjantów i ratowników medycznych, życie 27-letniego mieszkańca Wieliczki zostało uratowane – podsumowuje rzeczniczka.