Mosir: medale w Pucharze Polski Judo

Po eliminacjach w Bytomiu czterech zawodników i jedna zawodniczka zakwalifikowali się do Pucharu Polski Juniorów i Juniorek Młodszych, który odbył się w ostatni weekend w Jastrzębiu Zdroju.

W kategorii 55 kg zawodnicy z bocheńskiej sekcji judo zdobyli dwa medale: srebrny – Kacper Martuś i brązowy – Bartek Dobranowski. Oboje polegli walce z tym samym przeciwnikiem Łukaszem Ziembikiewiczem. Na zawodach nieźle radzili sobie również pozostali bochnianie.

Michał Leśniak, który walczył w kategorii 73 kg i uplasował się na piątym miejscu, przegrywając walkę o brązowy medal. Najmłodszy zawodnik Dominik Żelichowski, startując w kategorii 46 kg, uplasował się ostatecznie na dziewiątym miejscu. Wśród dziewcząt jedyna nasza zawodniczka Dominika Datoń wygrała dwie walki na ippon, przegrywając dwie. Ostatecznie zdobyła siódme punktowane miejsce. -Mimo tego, że to jeszcze juniorzy młodsi poziom walk był bardzo wysoki, tym bardziej cieszą świetne wyniki naszych zawodników – mówi dyrektor MOSiR Bochnia Sabina Bajda .

Ostatni Puchar Polski w tym roku kalendarzowym odbędzie się w Bytomiu 24-25 października. Życzymy powodzenia i gratulujemy dotychczasowych sukcesów.