Reklama

Dożynki Gminy Bochnia w Nieszkowicach Małych – zdjęcia

28 sierpnia w słonecznych tego dnia Nieszkowicach Małych odbyła się I edycja Gminnych Dożynek. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele parafialnym w Gierczycach, po której tłumnie przyłączono się do barwnego korowodu dożynkowego.

Podczas ceremonii podzielono się chlebem, nie zabrakło także występów artystycznych. Wydarzenie było symbolicznym podsumowaniem całorocznej pracy rolników. Ten mocno osadzony w naszej tradycji obrzęd stanowił świetną okazję do wspólnej, wesołej zabawy.

Na scenie pojawił się m.in. zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, przybyli goście mogli także podziwiać występy Młodych Talentów z Gminy Bochnia, a o sporą dawkę humoru zadbał kabaret z Buczyny. Dla dzieci przygotowano niespodziankę – na niebie pojawiła się motolotnia, z której zrzucane były słodycze z ukrytymi nagrodami.
Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy.

I miejsce przypadło miejscowości Nieszkowice Małe, II-e Świetlicy i Sołectwu w Baczkowie, a III-e Świetlicy w Gierczycach.

Następnie na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra z Baczkowa, która zachwyciła swoim wspaniałym koncertem.
Wieczorem scena należała do zespołu Lachersi – artyści porwali publiczność swoją energią, głosem i fantastycznym usposobieniem. Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod sceną przy największych polskich i zagranicznych przebojach w wykonaniu zespołu Fenix.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dodatkowe atrakcje: dmuchany zamek, eurobungee, pokazy strażackie, degustacja potraw, kule wodne i darmowe przejazdy samochodami terenowymi. Podczas imprezy zbierane były również datki na leczenie Dorotki Botkowskiej, która walczy z chorobą nowotworową.