Reklama

Brzeźnica: szkolna sala sportowa w projekcie

Gmina Bochnia przystąpiła do kolejnej poważnej inwestycji. Tym razem po budowie szkolnej sali gimnastycznej w Siedlcu przyszedł czas na Brzeźnicę. Obiekt powstanie po ponad 50 latach istnienia szkoły.

O Brzeźnicy ostatnio głośno głównie z powodu kontrowersji wokół osoby miejscowego sołtysa. Tymczasem inne, ważne fakty przechodzą bez echa. Niewątpliwie takim faktem, równie ważnym dla brzeźnickiej społeczności jest rozbudowa ponad 50-letniego budynku szkoły. Dla Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Kochanowskiego w Brzeźnicy organem prowadzącym jest Urząd Gminy Bochni, z tej racji Gmina podjęła się inwestycji rozbudowy, w tym wykonania sali gimnastycznej, zaplecza sanitarno- socjalnego oraz adaptacji strychu w istniejącym budynku.

Nie bez znaczenia w tej sprawie są starania radnej gminnej Barbary Kweczko. – Wykonaliśmy już szczegółową inwentaryzację obiektu, obecnie trwa faza projektowa. Ten etap nie obciąży budżetu gminy, gdyż wszystkie opracowania techniczne wykonamy bezpłatnie – mówi wójt Jerzy Lysy a jednocześnie szef zespołu projektującego.

Jest to dopiero faza wstępna, jednak postępuje w szybkim tempie. W tej chwili dzieci i młodzież z Brzeźnicy, w sumie 112 uczniów, ma do dyspozycji 7 klas lekcyjnych, salę komputerową i zastępczą salę gimnastyczną.

There are 4 comments

  1. 2x drozej to buduje kosturkiewicz burmistrz bochni ktory zamawia do hali widowiskowo-sportowej inwestora zastepczego za 400 tys zl. a wojt znany jest z tego ze wszystkie sale gimnastyczne i basen w gminie bochnia sam zaprojektowal bezplatnie

  2. Wacław Woźnicki |

    Wniosek o umieszczenie w budżecie gminy na rok 2008 zadania pt. ” Rozbudowa i modernizacja szkoły w Brzeźnicy – opracowanie projektu i przygotowanie dokumentacji na budowę hali sportowej’ , składał sołtys wsi Brzeźnica w imieniu swoim i Rady Sołeckiej już 26.09.2007 roku na sesji Rady Gminy w Stanisławicach . Ponownie wniosek ” o budowę hali sportowej składał sołtys na sesji Rady Gminy w dniu 07.11.2008 w Woli Nieszkowskiej , oraz w piśmie do R.Gminy w dn. 09.02.2009 roku . Wniosek ten był składany zawsze z wnioskami o budowę kanalizacji w Brzeźnicy , o współfinansowanie budowy chodników w Brzeźnicy i innymi , niestety jak większość wniosków składanych w imieniu mieszkańców Brzeźnicy, przez sołtysa i przez Radę Sołecką , nie zostały zrealizowane ani przez Radę Gminy ,ani przez p.Wójta . Dziwnym trafem zaraz po zawieszeniu sołtysa przez R . Gminy , oczywiście na wniosek Wójta zasługi o starania się o budowę hali sportowej , p. Wójt przypisał Pani Radnej Barbarze Kweczko . i projekt podobno jest sporządzany . Wiem że p. dyrektor szkoły również zabiegała u p. Wójta w tej sprawie , chociaż nigdy nie na sesjach . Ostatnio takie wnioski złożyłem w dn . 09.11.2009 , również na sesji R . Gminy w Stanisławicach , już jako zawieszony sołtys z prośbą o umieszczenie je na 2010 r. w budżecie gminy. Gwoli sprawiedliwości dodam ,że p. radna składała również kiedyś wniosek w tej sprawie . Taka jest prawda ! Resztę zostawiam ocenie mieszkańców i internautów . Z poważaniem – zawieszony sołtys wsi Brzeźnica Wacław Woźnicki.

  3. Zbigniew Mieszkaniec |

    Może coś teraz drgnie w tej Brzeźnicy jak Pana Nie ma, Panie ex Sołysie.
    Życzył bym tego sobie oraz wszystkim mieszkańcom, bo jest tu wielu, którzy chcieliby mieszkać i żyć spokojnie, bez ciągłych awantur i podżegania. Pozdrawiam