Biblioteka: Nowości w Czytelni dla Dorosłych

Czytelnia dla Dorosłych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza do poznania nowości, o które w ostatnich miesiącach wzbogaciła swoje zbiory – interesujących tytułów książek w formie tradycyjnej i w wersji elektronicznej.

W dziale Bochniana pojawiły się m.in.: najnowszy, siódmy tom Rocznika Bocheńskiego, wydany przez Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, zawierający blok tematyczny, poświęcony analizie badań archeologicznych bocheńskiego rynku; nowe i uzupełnione wydanie przewodnika po mieście Bochnia autorstwa Jana Flaszy, opatrzonego fotografiami Przemysława Koniecznego; „Na legionowym szlaku…” informator i zarazem katalog wystawy zorganizowanej w Muzeum Niepodległości w Warszawie w 2015 roku; „Czesław Blajda” – biografia geografa, etnografa i krajoznawcy z Rozdziela oraz „Musztarda po obiedzie”, tomik poezji Haliny Sułek-Kobieli.

Z pozostałych zasobów na szczególną uwagę i polecenie zasługują m.in. pięknie wydany album „Niebo” – kompendium wiedzy o Wszechświecie i niezastąpiony przewodnik po kosmosie; „Historia książki” prezentująca ewolucję książki, jej rozmaite formy i style, charakterystyczne dla poszczególnych epok, a także „Zamki, pałace, dwory w Polsce” Marka Gaworskiego i” Skarby katedr i kościołów w Polsce” Konrada K. Czaplińskiego. W dziale historia pojawiło się nowe dzieło Normana Daviesa „Szlak nadziei”, poświęcone generałowi Andersowi i jego armii, „Solidarność. Kronika lat walki 1980-2015” i książka Macieja Sadowskiego „Witold Pilecki. Fotobiografia”.

Fanom motoryzacji zaoferować możemy bogato ilustrowany album „Motocykle”, prezentujący kilkadziesiąt modeli motocykli, miłośnikom turystycznych wypraw „Szlak Orlich Gniazd”, przewodnik po bogatej w zabytki i cennej pod względem przyrodniczym i kulturowym krainie; zaś uczącym się języków obcych najnowsze wydania słowników – mówi Dorota Rzepka, dyrektor bocheńskiej książnicy.

Uruchomiony został nowy zasób e-booków. Obecnie w czytelni internetowej czytelnicy mają nieodpłatny dostęp do ponad 2000 tytułów publikacji elektronicznych. Każdy użytkownik biblioteki, po otrzymaniu kodu do zdalnego dostępu, może korzystać z zasobów IBUK Libra z komputerów domowych. Kody można odbierać w Czytelni dla dorosłych.

Uwaga! Kody wydane czytelnikom między 11 grudnia 2014 r. a 10 grudnia 2015 r. zostaną automatycznie aktywowane na kolejny rok.

Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych.