Gmina Trzciana pomaga powodzianom

W tym tygodniu w Trzcianie podjęto uchwałę o przekazaniu pieniędzy na pomoc w usuwaniu skutków powodziowych gminie Radgoszcz. Taki gesty nie powinny przechodzić bez echa.

Choć w tym roku żywioł oszczędził gminę Trzcianę i nie znalazła się ona pod wodą, strach przed powodziową falą rośnie z każdą falą ulew jakie przechodzą nad na naszym regionem. Pamięć o wielkiej wodzie jaka nawiedziła Gminę w 1997 i 2001 roku być może skłoniła radnych do przekazania w geście solidarności pomocy finansowej Gminie Radgoszcz, która ucierpiała w czasie tegorocznej powodzi.

W poniedziałek na ostatniej Radzie Gminy radni z Trzciany podjęli jednogłośnie uchwałę – uchwała o udzieleniu pomocy finansowej w wysokości 10 tys zł dla Gminy Radgoszcz z przeznaczeniem na usuwanie skutków tegorocznej powodzi – głosi protokół z obrad.

Może kwota nie jest zbyt wysoka, ale w czasach kiedy wszyscy „wykręcają się” od wszelkich, filantropijnych akcji pod hasłem ogólnoświatowego kryzysu finansowego, taki gest jest na prawdę duży.