Piosenki Kaczmarskiego w folwarcznej stodole k. Gdowa

W Marszowicach koło Gdowa już po raz trzeci spotkają się fani twórczości Jacka Kaczmarskiego. Zlot pod nazwą „Kaczmarski Underground” zaplanowano od 4 do 6 września w Folwarku Wiązy.

Fani twórczości Jacka Kaczmarskiego przez trzy dni będą słuchać jego piosenek, wymieniać się, sprzedawać lub kupować nagrania, autografy, książki, płyty, kasety i wszystko co przypomina Jacka.

W zabytkowej stodole folwarcznej odbędą się dwa koncerty. W piątek o godz. 20.00 z koncertem piosenek Jacka Kaczmarskiego wystąpią Ela Czyż, Łukasz Jęcek oraz Michał Mańka.

Natomiast w sobotę o godz. 20.00 będzie można posłuchać jak utwory Jacka Kaczmarskiego śpiewa Trio Łódzko-Chojnowskie i córka muzyka Patrycja Kaczmarska. Wcześniej o godz. 12.00 będzie można wsłuchać się w to, co na temat poezji Jacka mówi wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dr Krzysztof Gajda.

Jacek Kaczmarski znany jest głównie jako poeta, autor i wykonawca piosenek, ale nie można również zapominać o jego dorobku prozatorskim. W trakcie swojego życia, poeta zajmował się również dziennikarstwem prowadząc w Radiu Wolna Europa słynny “Kwadrans Jacka Kaczmarskiego” a w okresie późniejszym, pisząc felietony i recenzje do różnych periodyków. Dowodem na wszechstronność mistrza jest napisanie libretta do blues – opery “Kuglarze i wisielcy”. Warto zaznaczyć wkład Jacka w powstanie kilku filmów w których wykorzystano jego wiersze, do których skomponował muzykę lub w których wystąpił m.in. „Warszawa 94. Podróż sentymentalna”, „Pseudonim Jan Nowak” czy „Człowiek z żelaza”.

Jacek Kaczmarski urodził się 22 marca 1957 roku w Warszawie. W marcu 2002 roku dwa dni po urodzinach Kaczmarski dowiaduje się od lekarzy że cierpi na raka przełyku. Pomimo podjęcia leczenia w Austrii nie udaje się mu wygrać z chorobą . Umiera 10 kwietnia 2004 r. w jednym z gdańskich szpitali.

Ostatni koncert jaki zagrał Jacek Kaczmarski to koncert w Bochni, na zaproszenie bocheńskich twórców Solidarności oraz redakcji mojejBochni.

Harmonogram
piątek (4 września)

14.oo – 19.oo przyjazd i zakwaterowanie
19:oo – 19.45 kolacja
20:oo – 21.45 Ela Czyż, Łukasz Jęcek, Michał Mańka, – koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego
22:oo – ognisko i grill

sobota (5 września)
9.3o śniadanie
12.oo – 13.3o dr Krzysztof Gajda – wykład dotyczący twórczości Jacka Kaczmarskiego
14.oo obiad
18.oo ognisko z grillem
20.oo Trio Łódzko-Chojnowskie z Patrycją Kaczmarską – koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w stodole folwarcznej
(Paweł Konopacki – gitara, śpiew, Witold Łuczyński – gitara, śpiew, Tomasz Susmęd – fortepian)

niedziela (7 września)
10.oo śniadanie, a po nim wykwaterowanie

Więcej informacji na temat imprezy na stronie kaczmarski.underground.prv.pl

There are 1 comments

  1. byłam i mogę śmiało powiedzieć, że takiej imprezy jeszcze nie widziałam. totalny luz w autentycznej , surowej stodole. świetna akustyka, bardzo i mniej profesjonalni wykonawcy plus odjechani i mocno zafiksowani na kaczmarskiego uczestnicy. dodatkowo drukowanie na prawdziwym powielaczu z czasów wojny polsko-jaruzelskiej.
    podsłuchałam też rozmowę o planach na przyszły rok. jeżeli się nie skomercjalizują, to szykuje się niezły program.