Reklama

Wtorek: wystawa fotografii „Bochnia Miasto Soli i Sól Miasta”

W ramach obchodów Dni Bochni Fundacja Salina NOVA, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło w Bochni oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zapraszają na otwarcie wystawy poplenerowej „Bochnia Miasto Soli i Sól Miasta”.

Wernisaż odbędzie się we wtorek 23 czerwca o godz. 18.00, sala klubu Biblioteki.

Wystawa tematyczna „Bochnia Miasto Soli i Sól Miasta” prezentuje efekty pracy artystów fotografików, którzy uczestniczyli w I Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym w Bochni w dniach 12 – 14 czerwca 2015 r. Wydarzenie to zorganizowano w ramach projektu „Bochnianie Współdecydują – partycypacja szansą na rewitalizację miasta” współfinansowanego ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”. Plener Honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Patronat artystyczny przejął Polski Związek Artystów Fotografików Oddział w Krakowie a merytoryczny FOTOKLUB RP.

W plenerze wzięło udział 11 artystów fotografików z całej Polski: Wacław Andruszkiewicz (Trzebieńczyce k. Oświęcimia), Witold Bianga (Bąkowo k. Gdańska), Ryszard Cabała (Zielonki k. Krakowa), Stanisław Gąsior (Radom), Dorota Kycia (Józefosław k. W-wy), Grzegorz Ojrzyński (Radomsko), Grzegorz Sidorowicz (Bolesławiec), Ryszard Tatomir (Wieliczka), Andrzej Zawada (Kraków), Czesław Zdanowicz (Białystok) i Krzysztof Zdanowicz (Radom).
Każdy artysta poszukiwał swojego sposobu spojrzenia na przestrzeń miejską Bochni, pokazania naszego miasta i jego okolic. Szukał w pejzażu miejskim elementów i widoków charakterystycznych i inspirujących, oddających niepowtarzalny klimat ponad 760 – letniego grodu. Ze względu na piękne i zróżnicowane położenie nie zabrakło atrakcyjnych plenerów. Artyści mogli utrwalać w kadrze budowle lub tylko elementy architektury opowiadające o historii, ludziach i wydarzenia, relacje między budowlami i widoki z bocheńskich wzgórz.

Wystawę można zwiedzać do 15 września.