I Memoriał Piłki Ręcznej Oldboyów im. Jerzego Widło

18 kwietnia w Bochni odbędzie się I Memoriał Piłki Ręcznej Oldboyów im. Jerzego Widło. Wezmą w nim udział drużyny m.in. z Kielc, Ustronia, Przemyśla, Krakowa. Organizatorem jest Jarosław Serwinowski.

Po wspólnej inicjatywie wszystkich oldbojów bocheńskiej piłki ręcznej z roczników 50, 60, 70 i 80 postanowiliśmy uczcić pamięć po znamienitym trenerze i wychowawcy. Nie ukrywam że spod jego ręki wychodziły największe diamenty bocheńskiej piłki ręcznej kobiet i mężczyzn w tych latach które zasilały kluby ekstraklasowe i reprezentacje Polski – mówi Jarosław Serwinowski, organizator imprezy.

Zawiązał się Komitet Organizacyjny Turnieju Piłki Ręcznej Oldbojów im. Jerzego Widło Bochnia 2015. Rolę przewodniczącego przypadła mi osobiście. Mam nadzieję na fajny turniej, w którym swój udział wezmą znamienite drużyny w których swoich szeregach maja byłych olimpijczyków, reprezentantów Polski i zawodników ekstraklasowych – dodaje.

I Memoriał Piłki Ręcznej Oldboyów im. Jerzego Widło

Harmonogram organizacyjny zawodów:

Turniej rozpoczyna się 18 kwietnia o godz.9.00 hali I LO w Bochni przy ul. Ks. Czaplińskiego 1 (parking od ul. Gołębiej).

Mecze rozgrywane w wymiarze czasowym 2×15 (bez przerwy ze zmiana placu gry). Przerwa pomiędzy poszczególnymi meczami – 5 min. Obowiązują przepisy wg ZPRP. Mecze rozgrywane w grupach każdy z każdym. Następnie mecze – o miejsca w turnieju. O kolejności w tabeli decyduje liczba punktów i liczba zdobytych bramek.

Miejsce 3 z każdej grupy gra o miejsce 5,miejsce 2 z każdej grupy gra o miejsce 3,miejsce 1 z każdej grupy gra finał o zwycięstwo w turnieju. Podczas zawodów dla drużyn przewidziano gorący posiłek, kawa, herbata i ciasto.

Podział na grupy:

Grupa 1 – Grupa 2

Kielce – Łaziska

Kraków – Ustroń

Przemyśl – Bochnia

Mecze:

9.00 Bochnia – Łaziska

9.35 Kielce – Kraków

10.10 Ustroń – Łaziska

10.45 Przemyśl – Kraków

11.20 Bochnia – Ustroń

11.55 Przemyśl – Kielce.

12.30 Mecz o 5 miejsce

13.05 Mecz o 3 miejsce

13.45 Mecz o 1 miejsce

14.30 Rozdanie nagród i dyplomów.

15.00 Zakończenie turnieju.

15.15 Wspólny bankiet przy lampce szampana.

Jarosław Serwinowski pisze:

Jerzy Widło był człowiekiem niesamowitym, takim, który na zawsze zostanie w pamięci nie tylko najbliższych, ale i podopiecznych, współpracowników i znajomych. Charyzmatyczny, odważny, zdecydowany, pełen pasji i pomysłów. Zarażał wszystkich energią i z determinacją prowadził w stronę sukcesu. Nazywano go „czarodziejem bocheńskiego szczypiorniaka” i trudno znaleźć lepsze określenie Pana Jerzego. Był poniekąd niezwykły i tak należy o nim mówić, tak powinniśmy go wspominać.

To z jego inicjatywy i za jego sprawą powstała międzyszkolna liga piłki ręcznej, to pod jego skrzydłami szkoliły się prawdziwe talenty sportowe. Pan Jerzy, doprowadził zawodniczki bocheńskiego MKS-u do mistrzostwa Polski. Szkolił ostro, był wymagający, ale jego nieszablonowe podejście, przynosiło ogromne efekty. Umiał zaszczepić w młodych ludziach ducha sportowej walki, gry zespołowej, ale nie zapominał też o walce o samego siebie. Dla swoich podopiecznych był nie tylko wymagającym trenerem, ale i mentorem.

Jego sportowe dokonania to jednak nie wszystko. Pan Jerzy, w całym swoim życiu, poszukiwał pasji. Kochał motocykle, kochał jazdę i tym także zarażał innych. Podróżował, uczył i zawsze był gotów wspierać. Jeśli dostrzegał w kimś talent lub potencjał, pomagał, nakierowywał i „popychał” w stronę sukcesu.

Niezwykły trener i nauczyciel, rzeczywisty animator piłki ręcznej w Bochni, mentor, kochający mąż i ojciec. Działacz sportowy, motocyklista, opiekun. Takim pamiętamy Pana Jerzego, a jego legenda na pewno przetrwa.