Reklama

Policja ostrzega – włamania do mieszkań najczęściej w ciągu dnia

Komenda Powiatowa Policji w Bochni ostrzega przed włamaniami do mieszkań. Od czerwca bieżącego roku bocheńscy Policjanci odnotowali 16 tego typu przestępstw na terenie całego powiatu, w tym 6 przypadków w mieście Bochnia.

W większości przypadków do włamań dochodzi w ciągu dnia, kiedy domownicy przebywają poza domem. Sprawcy po wcześniejszym wyłamaniu zamków, wchodzą do środka i w krótkim czasie penetrują pomieszczenia. Ich łupem pada głównie gotówka, biżuteria i podręczny sprzęt RTV. W odnotowanych przypadkach, niejednokrotnie straty szacowane były na kilkanaście bądź kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby zwracali uwagi na wszelkie, budzące podejrzenia zachowanie osób „kręcących” się w rejonie mieszkań i domów. Wzmóżmy czujność sąsiedzką, nie udzielajmy informacji o sąsiadach (np. o sprawach dotyczących godzin pracy itp.) osobom, których nie znamy, a które w ten sposób mogą prowadzić rozpoznanie miejsca, które zamierzają okraść.

W przypadku zauważenia takich osób, zapamiętajmy ich rysopis, a w przypadku podejrzanych pojazdów krążących w rejonie posesji zapamiętajmy numer rejestracyjny i niezwłocznie poinformujmy o tym bocheńską Policję pod nr. telefonu 997, 112 lub 14-615-22-22. Wszelkie, nawet z pozoru błahe informacje mogą być kluczowe w umożliwieniu rozpoznania i schwytania sprawców włamań – apeluje mł. asp. Łukasz Ostręga z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.