Reklama

Słowo Boże w wysokich Andach

Podczas wakacji bocheńskie muzeum nie zawiesiło działalności. Już na czwartek(17 lipca) zaplanowano kolejne ciekawe wydarzenie. W ramach spotkań z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni” ks. Wiesław Tworzydło opowie o swojej misjonarskiej pracy w Peru, opowie o bardzo interesującym kraju, jego kulturze, przyrodzie oraz mieszkańcach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 w Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni.

Ksiądz Wiesław Tworzydło urodził się 23 października 1967 r. w Królówce, miejscowości na południu powiatu bocheńskiego. Ukończywszy seminarium duchowne w Tarnowie 28 maja 1994 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Później był wikariuszem w parafii p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. W 1996 r. wyjechał do Peru, aby poświęcić się tam pracy misyjnej.

Ks. Wiesław to dzielny misjonarz. Dwanaście lat pracuje w wysokich górach Andach. Bardzo dobrze zna język hiszpański. Jest oddany swojej pracy oraz ludziom, wśród których pracuje. A pracuje w jednej z biedniejszych parafi – mówił ks. Tadeusz Skura, proboszcz rodzinnej parafii misjonarza

Peru to państwo zajmujące powierzchnię czterokrotnie większą niż Polska. Posiada cztery strefy klimatyczne: tropikalną, nadbrzeżną i górską. Peru to spadkobierca wielu starożytnych kultur, w szczególności Inków. Dziś jest to jednak jedno z najbiedniejszych państw latynoamerykańskich. Wśród 24-milionowej ludności większość stanowią Indianie i Metysi. Choć przeważają chrześcijanie, jest to społeczność zaniedbana pod względem religijnym z powodu dotkliwego braku kapłanów.