Mikluszowice: koncert charytatywny dla Szymonka

W sobotę w Mikluszowicach odbędzie się koncert kameralny na rzecz 5-letniego Szymona Waryana z Dziewina. Chłopiec zachorował na dziecięcy nowotwór złośliwy. Leczenie wymaga kosztownej terapii poza granicami kraju, która nie jest refundowana przez NFZ.

Wykonawcami będą: Sylwia Klejdysz (śpiew), Aleksandra Skoczek- Zapała (flet), Wojciech Zwierniak (saksofon), Michał Zwierniak (gitara), Paweł Lekki (gitara), Bogdan Tomala (trąbka), Arkadiusz Cabak (trąbka), Krzysztof Klimkowski (organy).

W programie koncertu dominować będzie muzyka barokowa – J.S.Bacha, G.F.Haendla, T.Albinoniego. Będzie można usłyszeć utwory G.Faure, M.Lorenca, G.Cacciniego. Na zakończenie koncertu zostanie wykonany utwór oparty na melodii jednej z pieśni wielkopostnych w rzadko wykonywanym układzie instrumentalnym według aranżacji Wojciecha Zwierniaka. Do jego wykonania włączą się wszyscy wykonawcy koncertu.

Po zakończeniu koncertu będą zbierane pieniądze do puszki, które przeznaczane będą na leczenie 5-letniego Szymonka Waryana.

Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Mikluszowicach.