Reklama

Turniej Ochronki: Reino z pucharem, mecze po raz pierwszy na hali

Tegoroczny Turniej Ochronki zbiegł się z obchodami Dni Bochni. Niesprzyjajaća aura sprawiła, że po raz pierwszy w siedmioletniej historii zawodów mecze rozegrano na hali II LO. Kryształową piłkę otrzymał zespół Reino.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów i 100 zawodników w wieku do 19 lat, m.in. z Bochni, Rzezawy i Witowic. Mimo, że mecze trwały tylko po kilkanaście minut i tak nie udało się włączyć do rozgrywek wszystkich drużyn, które zgłosiły zainteresowanie imprezą.

Wszystkie mecze rozegrano w sobotę w hali II LO – zamiast tradycyjnie, podczas dwudniowej imprezy „na betonie” przy ul. Sienkiewicza. Cenną Kryształową Piłkę zdobyli faworyci, zwycięzcy ostatniej halowej edycji turnieju, drużyna Reino, która w finale pokonała 2:1 Sroki. III. miejsce, tak samo jak na hali 3 miesiące temu, zajęli Opętani.

Pod nieobecność zwycięzców sprzed roku, Diabłów – w sobotę na hali tryumfowali chłopcy z Reino. Zawodnicy tej ekipy zgarnęli również wyróżnienia indywidualne: Bartek Wnęk dla króla strzelców i Adrian Jaszczyński dla najlepszego golkipera. Kolejne miejsca na podium zajęły Sroki i Opętani, a IV. miejsce wywalczyli debiutujący na Ochronce Hardkorzy. W ćwierćfinałach odpadły drużyny: Kaskaderzy, Toon Army, Tarnowianka i Rz-wa Team.

VII Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej o PUCHAR CENTRUM 2009 zorganizowało Stowarzyszenie Ochronka Dom–Serce–Ludzie przy finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Bochni i pod honorowym patronatem Mistrzów Ekstraklasy, Wisły Kraków. Imprezę przygotowali i obsługiwali wychowankowie oraz wychowawcy Miejskiego Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka”.

Wyniki:
I miejsce – Reino
II miejsce – Sroki
III miejsce – Opętani
IV miejsce – Hardkorzy

Najlepszy Piłkarz (król strzelców): Bartek Wnęk

Najlepszy Bramkarz: Adrian Jaszczyński

null
null
null
null