Reklama

W Bochni powstaną zielone siłownie?

Na Uzborni i Plantach Salinarnych w Bochni powinny powstać tzw. zielone siłownie – uważa jeden z radnych. Zaproponował on rozważenie inwestycji podobnej do tej, która działa od kilku lat w Kamionnej w gm. Trzciana.

Maciej Fischer, wiceprzewodniczący rady miejskiej, zaproponował w interpelacji montaż urządzeń do ćwiczeń zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Chodzi o urządzenia typu atlas, które pozwalają na ćwiczenia: bieżnie, huśtawki, ławeczka. Pozwalają one np. rodzinom pilnującym swoich dzieci na placu zabaw spędzić czas: nie muszą stać z założonymi rękami, tylko mogą jeździć na rowerku albo na orbitku.

Radny powołuje się na istniejące w wielu polskich miastach przykłady realizacji podobnych siłowni. Widziałem to w Chorzowie i w Warszawie w parku na Placu Wilsona. Są to sprzęty totalnie odporne na dewastację, są wykonane z dość topornego metalu. Pozwalają na ćwiczenia, natomiast nie ma ryzyka, że ktoś je w nocy rozkręci czy zdewastuje.

Według szacunków radnego, koszt małej siłowni to ok. 35 tys. zł. Proponuje on na razie zamontować takie urządzenia na szczycie Uzborni, obok placu zabaw.

———————————————————-

Jak już informowaliśmy, zielona siłownia w Kamionnej powstała w 2012 r.