Zakończenie Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej – wyniki

W miniony czwartek (18 czerwca) w PSP nr 5 odbyło się spotkanie podsumowujące rozgrywki Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Najlepszym szachistą tej edycji ligi został Michał Mirski, uczeń PSP nr 7.

W ośmiu kolejkach tegorocznej ligi startowało 78 uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Najlepszym szachistą tej edycji ligi został Michał Mirski, uczeń PSP Nr 7, który zdobył 64 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Michał Opaliński z Gimnazjum Nr 2 z 54 pkt., a na trzecim Konrad Cholewa z Gimnazjum Nr 1 z 53,5 pkt.

W kategorii dziewcząt najwięcej punktów (52,5pkt.) i I miejsce zdobyła Dominika Datoń z Gimnazjum Nr 1. Tuż za nią na drugim miejscu znalazła się Justyna Krcil z PSP Nr 4 z 52 pkt., a trzecie, równie zaszczytna miejsce zajęła Aleksandra Augustyn z PSP Nr 4 z 48,5 pkt.

W kategorii drużynowej bezapelacyjnie najlepszą szkołą jest PSP Nr 5, która zajęła I miejsce zarówno w kategorii klas I – III, jak również w kategorii klas IV – VI. Z dwóch bocheńskich szkół gimnazjalnych lepsze okazało się Gimnazjum Nr 1, które zdobyło 204,5 pkt.

Najlepszym szachistą kategorii indywidualnej szkół podstawowych klas I – III jest Aleksandra Augustyn z PS Nr 5, klas IV – VI Michał Mirski z PSP Nr 7, natomiast najlepszym graczem w kategorii szkół gimnazjalnych został Michał Opaliński z Gimnazjum Nr 2.

Najlepsi młodzi szachiści z rąk Burmistrza Miasta Bochnia Bogdana Kosturkiewicza oraz zastępcy Burmistrza Miasta Bochnia Bogdana Szumańskiego otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Najlepsze szkoły zostały nagrodzone pucharami a wszyscy uczestnicy tegorocznych rozgrywek otrzymali drobne upominki, przygotowane specjalnie na tą okazję.

Organizatorami Bocheńskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Towarzystwo Sportowe MOSIR oraz Szkoła Podstawowa
Nr 5 w Bochni, w której odbywały się zawody.