Turniej Ochronki: Już po raz 7 powalczą o kryształową piłkę

Już jutro, tradycyjnie na boisku przy ul. Sienkiewicza, drużyny piłkarskie powalczą o kryształową piłkę w VII Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej. Impreza jest częścią oficjalnych obchodów Dni Bochni.

W zawodach weźmie udział 16 drużyn zakwalifikowanych do zawodów, które dzisiaj o godz. 18.00 zostaną rozlosowane do czterech grup eliminacyjnych.

Impreza ma już swoją markę, budzi emocje i lansuje lokalne futbolowe „gwiazdy”, o czym świadczą gorące dyskusje i komentarze na bocheńskich forach internetowych – mówi Marek Jachowicz z MCDiM Ochronka.

Turniej rozgrywany jest od 2003 r., do tej pory zawsze w ostatni weekend sierpnia; przez siedem lat w tej sportowej rywalizacji wzięło udział ok. 700 młodych osób, nie licząc uczestników zawodów halowych.

Do kogo powędruje tym razem PUCHAR CENTRUM? – Zapowiada się pasjonująca rywalizacja. Tytułu bronią DIABŁY, które „na betonie” są bezkonkurencyjne od trzech lat, ale wyrastają im groźni przeciwnicy, m.in. drużyna REINO, czyli tryumfatorzy tegorocznej halowej edycji ochronkowego turnieju – czytamy na stronie internetowej „ochronki”.

Siódma już odsłona wakacyjnych zawodów, to nie tylko prestiż wynikający z udziału w tej największej bocheńskiej imprezie dla piłkarzy-amatorów, ale także cenne nagrody: puchary, medale, dyplomy oraz stroje i akcesoria sportowe – ufundowane przez Urząd Miejski w Bochni.

Turniej nad którym patronat objął Mistrz Polski Wisła Kraków rozpocznie się na boisku Ochronki o godz. 9.00.