Reklama

Co nitka wyczarowała w bibliotece?

W miesiącu czerwcu w bocheńskiej bibliotece będzie można oglądać dwie wystawy. Pierwsza, którą czytelnicy podziwiają od początku miesiąca przedstawia haftowane obrazy. Przed nami jeszcze otwarcie wystawy rzeźby.

W tym miesiącu dla czytelników bocheńskiej biblioteki zostały wyjątkowo zorganizowane dwie wystawy, jest to związane z nadchodzącymi Dniami Bochni. Pierwsza wystawa, która pojawiła się z początkiem miesiąca w czytelni dla młodzieży przedstawia haftowane obrazy Ewy Samek – Czekaj. Nosi ona tytuł „Wyczarowane nitką” i jest debiutem artystki.

Autorka w wolnych chwilach wypoczywa przy haftowaniu – powiedziała Anna Stolarczyk. Na obrazach Ewy Samek – Czekaj pojawiają się przede wszystkim kwiaty, pejzaże oraz wizerunki świętych. W bibliotece można podziwiać „Pietę” i „Jezusa w Ogrojcu” utrwalone przez nią nićmi. W ślady debiutantki idzie także jej córka, również jej praca znalazła się na wystawie. Większość z prezentowanych prac pod koniec miesiąca będzie można nabyć.

22 czerwca w bibliotece zostanie otwarty wernisaż prac bocheńskiego rzeźbiarza Stanisława Opalińskiego. Obie wystawy będzie można oglądać do końca miesiąca w „Galeryjce nad schodkami”.

null
null
null