Triumfatorki zawodów pływackich z Bochni

Bocheńska kadra pływacka rośnie w siłę. Po raz kolejny wysoką klasę pokazały zawodniczki Towarzystwa Sportowego „PŁYWAK”, przywożąc w sumie 5 medali z Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 10-11-latków.

W ostatni weekend w Wadowicach odbyły się zawody pływackie dla dzieci w wieku 10 -11 lat. Wiktoria Świderska, która reprezentuje Bochnię w kategorii 10-latków, zdobyła aż 4 złote medale, natomiast nasza 11-letnia reprezentantka Anna Rugała zdobyła brązowy medal na dystansie 100m. stylem klasycznym. Obie dziewczynki na co dzień trenują w bocheńskim towarzystwie „Pływak”.

– Swój komplet złotych medali Wiktoria zdobyła w kategorii 10-latków na dystansach 50m. stylem motylkowym, 50m. stylem dowolnym, 200m. stylem dowolnym oraz 100m. stylem zmiennym, zostając jednocześnie najlepszą zawodniczką Mistrzostw w swoim roczniku –
komentuje osiągnięcia Wiktorii, Robert Hołda, Dyrektor Krytej Pływalni w Bochni.

Zawodniczki z medalami

Kolejne sportowe zmagania już jutro, w Oświęcimiu odbędzie się III runda Soboty Pływackiej, natomiast III runda Grand Prix Małopolski w niedzielę. Wkrótce też (26-28 czerwca) będą miały miejsce Mistrzostwa Polski 12-latków w Ostrowcu Świętokrzyskim, życzymy wszystkim zawodnikom „Pływaka” sukcesów.