Ujawnione narkotyki , fot. KPP Bochnia

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia. Dwa mężczyźni zostali zatrzymani przez patrol na Górnym Gościńcu. Powodem były niezapięte pasy bezpieczeństwa jednego z podróżujących samochodem. Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni podjęli czynności służbowe wobec kierującego oraz pasażera samochodu osobowego marki BMW. Z uwagi na to, że z wnętrza samochodu wyczuwalny był zapach marihuany, policjanci przeszukali pojazd oraz podróżujących nim mężczyzn – relacjonuje Łukasz Ostręga, oficer prasowy policji w Bochni.

W trakcie kontroli, w jednej z kieszeni kurtki 28-letniego pasażera BMW policjanci znaleźli pakunek z zawartością suszu marihuany. Mężczyzna ten chcąc uniknąć zatrzymania uderzył policjanta, oraz szarpiąc go za ubranie podjął próbę ucieczki, która okazała się bezskuteczna ponieważ został szybko obezwładniony i zatrzymany. Drugi z mężczyzn (27-latek) został ukarany mandatem karnym za popełnione wykroczenie drogowe.

Mężczyźni nie mieli stałego meldunku, ale zamieszkiwali w Łapczycy. W toku dalszych czynności w sprawie, w miejscu zamieszkania zatrzymanego 28-latka policjanci znaleźli ukryte narkotyki w postaci 20 gram marihuany, 381 gram amfetaminy oraz 400 tabletek ecstasy o szacunkowej wartości czarnorynkowej blisko 25 000 złotych – kontynuuje Łukasz Ostręga.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy na wniosek policji, który został poparty przez prokuratora, Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W myśl art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, a z takim w tym przypadku mamy do czynienia, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP Bochnia

KPP Bochnia

KPP Bochnia

KPP Bochnia

zobacz także

Reklama

Komentarze