Reklama

Jak obstawiać legalnie bez podatku?

W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że płacenie podatków to obowiązek, od którego w żaden sposób nie da się uciec. Otóż nie do końca… Bezpieczną i całkowicie legalną „grę bez podatku” oferują swoim klientom niektórzy polscy bukmacherzy. Jak to możliwe?

Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju znowelizowaną ustawą hazardową, każdy obstawiony u polskiego legalnego bukmachera zakład wzajemny jest objęty podatkiem od gier i zakładów w wysokości 12% jego stawki. Jak to wygląda w praktyce? Otóż jeśli gracz stawia u legalnego bukmachera kupon za 100 zł, to operator automatycznie odciąga od niego 12% stawki, czyli 12 zł, a faktyczna stawka kuponu wynosi 88 zł. Podatek trafia do fiskusa, przy czym gracz nie musi się z tego rozliczać, uwzględniać tego w swoich rocznych deklaracjach itp. – w świetle prawa podatnikiem jest bukmacher i to na nim spoczywają wszelkie formalności.

Co jednak jeśli polski legalny bukmacher oferuje swoim klientom… grę bez podatku? Uspokajamy – to całkiem możliwe i, co więcej, w pełni bezpieczne! Gra bez podatku to bowiem nic innego, jak rodzaj promocji, w której to bukmacher bierze na siebie obowiązek opłacenia podatku od gier i zakładów.

Zniwelowanie opłacania przez gracza podatku od obstawionego zakładu może przyjmować różną formę. Niektórzy po prostu pozostawiają jako stawkę kuponu całą kwotę postawioną przez gracza. Inni bukmacherzy zwiększają współczynnik kuponu z 0,88 do 1,00. Jeszcze inni dokładają do potencjalnej wygranej 14% (wracając do przykładu – 12 zł z kwoty 88 zł to 14%, więc tak potencjalnie zwiększa się wygrana). Za każdym razem jednak podatek trafia do budżetu, ale płaci go bukmacher – jest to zgodne z prawem, bezpieczne i oczywiście korzystne dla graczy.

Gra bez podatku – u których bukmacherów?

Grę i zakłady w promocji ma w swojej ofercie kilku legalnych polskich bukmacherów bez podatku 12%. Jednym z nich jest Betfan. Aby skorzystać z promocji, wystarczy uwzględnić na kuponie co najmniej trzy zdarzenia z kursem minimalnym wynoszącym 1,35 i wybrać typ „bez podatku” – wówczas bukmacher automatycznie powiększy wygraną o 14%. Co ważne, w regulaminie nie ma żadnych limitów odnośnie liczby postawionych w ten sposób kuponów.

Podobne są zasady gry bez podatku w TOTALbet. Do promocji kwalifikowane są kupony, na których znajdują się co najmniej trzy zdarzenia z kursem minimalnym wynoszącym 1,20 – zakład może być postawiony za dowolną stawkę, na wszystkie dyscypliny sportowe. Wówczas przewidywana wygrana jest powiększana o kwotę niwelującą podatek. Z promocji klient może skorzystać wiele razy w trakcie jej trwania.

Gra bez podatku na start stacjonarnych i bonus kursowy

Zakłady bukmacherskie bez podatku wprowadził także licencjonowany bukmacher forBET jako element swojego pakietu powitalnego. Oprócz innych zyskownych korzyści, każdy nowy gracz po rejestracji konta w forBET (przez stronę www lub aplikację) może stawiać kupony bukmacherskie bez podatku przez dwa tygodnie – wystarczy że na kuponie znajdą się co najmniej trzy selekcje na dowolne sporty, każda z minimalnym kursem 1.30.

Grać bez podatku można także w firmie Fortuna, przy czym promocja ta nosi nazwę tzw. bonusu kursowego. Otóż bukmacher umożliwia graczom dodanie bonusu kursowego w wysokości 14% przez całą dobę do kuponów przedmeczowych i live, postawionych przez stronę internetową lub aplikacją mobilną, z dowolną stawką – o ile znajdują się na nich co najmniej 3 zdarzenia z kursem minimalnym 1,3. Uwaga! W tym przypadku bonusu kursowego nie można łączyć z Superofertą, Hitem Dnia oraz Zakładem Bezpiecznym.

Czasowe promocje na grę bez podatku

U powyższych czterech bukmacherów gra bez podatku dostępna jest stale lub przynajmniej w dłuższej perspektywie. Są jednak operatorzy, który oferują tego typu promocję od czasu do czasu. Dla przykładu – przez cały listopad 2020 r. firma LV BET płaciła podatek od kuponów postawionych przez stronę i aplikację w godzinach 23:00-14:00 z minimum 3 selekcjami i kursem całkowitym kuponu minimum 2,20 (do wygranych dodawano 14%). Z kolei firma NobleBET oferowała grę bez podatku i bez żadnych obostrzeń na wszystkie wydarzenia z oferty sportowej w ramach tzw. Black Weekend, czyli od 27 do 29 listopada 2020 r. W tym przypadku promocja polegała na podwyższeniu współczynnika kuponu z 0,88 na 1,00.

Z podanych przykładów widać, że gra bez podatku to popularna forma bukmacherskiej promocji. Dla gracza oznacza to wyższą realną stawkę kuponu, a w efekcie – większą możliwą wygraną. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz w aktualnościach z Bochni.

Na terytorium Polski zakłady wzajemne mogą oferować jedynie te podmioty, które posiadają wymagane zezwolenie na urządzanie zakładów bukmacherskich. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Hazard może uzależniać.

Tekst pozaredakcyjny