Reklama

Grzegorz Data – Instruktor modelarstwa w MDK – nie żyje

 Jak podał Miejski Dom Kultury w Bochni, w sobotę 9 stycznia, w wieku 52 lat zmarł Grzegorz Data wieloletni instruktor modelarstwa lotniczego w Miejskim Domu Kultury.

Człowiek o wielkiej pasji. – czytamy na stronie MDK – Niezwykle oddany swoim uczniom, poświęcał im zdecydowanie więcej czasu niż wynikało z harmonogramu zajęć Klubu Modelarstwa Lotniczego im. Dywizjonu 316 działającego w MDK. Przynosiło to znakomite efekty w postaci Pucharów Polski i medali w Mistrzostwach Polski. Był nie tylko instruktorem ale także zawodnikiem i sędzią. Jego największym sukcesem było zdobycie tytułu mistrza Polski w klasie F1A i Pucharu Polski w klasie F1H w 2012 r. W tym samym roku bocheńscy zawodnicy zajęli drużynowo 3. miejsce. Za swoje osiągnięcia został odznaczony złotą odznaką modelarską z diamentem Aeroklubu Polskiego.

Pan Grzegorz był po prostu dobrym człowiekiem. Skromnym, pracowitym, bardzo cierpliwym, niezwykle życzliwym, zawsze uśmiechniętym. Będzie Go bardzo brakowało. Bocheńskie modelarstwo poniosło niepowetowaną stratę.

Pogrzeb śp. Grzegorza Daty odbędzie się w kościele parafialnym w Pogwizdowie w piątek 15 stycznia 2021 r. o godzinie 11.30.

 

foto: Kronika Bocheńska