Reklama

Jak przygotować się na wyjazd na narty?

Wyjazd na narty powinien być poprzedzony skrupulatnym skompletowaniem niezbędnika, który pomoże Ci w trudnych sytuacjach, czekających na stoku. Dzisiaj opowiemy Ci o tym, co każdy narciarz powinien zabrać ze sobą na zimowy wyjazd.

 

Wybierasz się do Szwajcarii?

Jeśli w tym sezonie planujesz wyjechać do raju każdego narciarza, czyli Szwajcarii, sprawdź koniecznie poradnik, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Znajdziesz go w tym miejscu: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/wyjezdzam-na-narty-do-szwajcarii-jak-sie-przygotowac. Dzięki zawartej w nim wiedzy Twój wyjazd będzie spokojny i wolny od obaw o podstawowe rzeczy.

Co powinien mieć przy sobie każdy narciarz?

Kask – bez tego elementu nawet nie wybieraj się na stok. Upadki na głowę są bardzo groźne i często prowadzą do niebezpiecznych kontuzji. Podczas zakupu kasku zadbaj o to, by posiadał niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i dobrze leżał na Twoje głowie. Dopasowanie kasku ma bowiem kluczowe znaczenie w ochronie, jaką gwarantuje. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz się do sklepu i poprosisz sprzedawcę o pomoc.

Narty dopasowane od umiejętności – często bywa tak, że początkujący narciarz kupuje narty z wyższej półki przeznaczone dla zawodowców. Wbrew pozorom na tego typu sprzęcie jeździ się trudniej i mało który początkujący adept narciarstwa jest w stanie sobie poradzić. Właśnie dlatego przy zakupie nart zwróć uwagę, czy są dostosowane do poziomu, jaki prezentujesz. Jeśli nie wiesz, jakie narty wybrać, poproś o pomoc sprzedawcę w sklepie z artykułami sportowymi.

Odzież termoaktywna – ogromnym problemem na stokach jest odprowadzanie wilgoci z ubrań. Właśnie z tego powodu bardzo istotne jest zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną, która oprócz odprowadzania potu sprawi również, że będzie Ci ciepło i nie wychłodzisz organizmu. Dobrą praktyką jest ubieranie się warstwowo tak, by w razie konieczności ściągnąć zbędny element odzieży.

Apteczka – nigdy nie wiesz, co Ci się przytrafi, a z drugiej strony nie z każdą rzeczą trzeba od razu udawać się do lekarza. Zadbaj, by w Twojej apteczce znalazły się: bandaże elastyczne, środki na zaparcia i biegunkę, leki przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe, tabletki na zapalenie gardła oraz spray do nosa na katar.

Krem z filtrem UV – warunki na stokach są niejednokrotnie ciężkie dla skóry. W końcu masz do czynienia ze słońcem, mrozem, wiatrem oraz opadami śniegu jednocześnie. Warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w dobry krem z filtrem UV. Nie wybieraj jednak uniwersalnych kremów z drogerii. Udaj się do apteki i poproś farmaceutę o pomoc.

Polisa narciarska

Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie, powinieneś wykupić ubezpieczenie narciarskie, które zagwarantuje Ci pomoc w poradzeniu sobie z finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. Dowiedz się więcej o różnicach pomiędzy standardowym ubezpieczeniem turystycznym a polisą narciarską dopasowaną do potrzeb miłośników sportu. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-turystyczne-a-ubezpieczenie-narciarskie-czym-sie-roznia