Reklama

Stanisław Bukowiec: „Działalność Szpitala w Bochni nie jest zagrożona”

W związku z wypowiedzią ministra zdrowia w ogólnopolskich mediach na temat możliwej reformy służby zdrowia, pojawiło się – i słusznie – wiele obaw o przyszłość szpitala w Bochni. Głos w tej srpawie zabrał poseł na Sejm RP Stanisław Bukowiec, który deklaruje, że przyszłość placówki w Bochni nie jest zagrożona.

 

Nie ma żadnego projektu rządowego w sprawie ewentualnych zmian w nadzorze właścicielskim nad szpitalami w Polsce, więc dyskusja w tym przedmiocie jest przedwczesna. Minister zdrowia przedstawił jedynie mediom swoją opinię w tej sprawie, opierając się na różnych doświadczeniach z okresu pandemii. Ponieważ jednak pojawiły się nieprawdziwe informacje przepowiadające zamknięcie bocheńskiej placówki, chciałem wszystkich Mieszkańców uspokoić, iż działalność Szpitala w Bochni nie jest zagrożona.

Należę do grona osób, którym szczególnie zależy na funkcjonowaniu i rozwoju tejże placówki, co wielokrotnie udowodniłem w swej działalności publicznej. Jednocześnie apeluję do samorządowców o nieupolitycznianie tej sprawy.

Stanisław Bukowiec