Reklama

Ogłoszono przetarg na budowę bocheńskiego ZOL

Ogłoszony został przetarg na budowę Zakładu Opiekuńczo Leczniczego wraz z hospicjum w Bochni. Budynek powstanie przy ul. Karolina w Bochni w sąsiedztwie Domu Pomocy Społecznej. Środki na ten cel zabezpieczyła Rada Powiatu w Bochni podczas wtorkowej sesji.

 Dzięki tej inwestycji osoby ciężko chore zyskają pomoc i opiekę. Od dawna powtarzam, że ta inwestycja jest dla Zarządu Powiatu priorytetem. Udało nam się pozyskać częściowe dofinansowanie na jej realizację. Pracujemy nad pozyskaniem kolejnych środków, co pozwoli nam przyspieszyć budowę ZOL-u oraz wykorzystać ten budynek jeszcze na potrzeby walki z pandemią COVID19 – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Aktualnie Oddział Opiekuńczo-Leczniczy znajduje się w budynku szpitala powiatowego i ma zaledwie 20 miejsc. Potrzeby są dużo większe, dlatego zdecydowano o budowie nowego budynku dla blisko 100 pacjentów w tym 24 hospicyjnych. Powstanie on przy ul Karolina w Bochni. Inwestycję będzie realizował szpital. Zabezpieczona jest działka, gotowy jest projekt techniczny, komplet uzgodnień i pozwoleń.

Źródło: powiat.bochenia.pl