Reklama

Charytatywne urodziny Ryśków. Mamy oficjalny plakat, wiemy kto zaśpiewa

Były już pierwsze zapowiedzi, teraz możemy zaprezentować wam plakat charytatywnych urodzin Ryszardów – seniora i juniora – Piekarczyków, które odbędą się już niedługo, bo 2 stycznia. Wiemy już którzy artyści uświetnią to wydarzenie.

 

Ojciec i syn, imiennicy, obchodzący urodziny tego samego dnia. Ponadto obaj od dawna zaangażowani w liczne wolontariaty i wydarzenia charytatywne – nic dziwnego, że ich wspólne świętowanie od kilku lat nabrało charakteru otwartego wydarzenia, gdzie głównym motywem jest pomaganie potrzebującym i muzyka.

W tym roku, w związku z trwającą pandemią, wydarzenie odbędzie się w formie transmisji internetowej. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie tam muzyki na najwyższym poziomie. Kto uświetni urodziny? Wystąpią oczywiście Marek Piekarczyk, Jacek Borowiecki i Tadeusz Apryjas. A to przecież nie koniec. Zaśpiewają zespół PIS (Piotr Lekki i Robert „Sierściu” Mastalerz ),  a także Barbara i Marcin Furmańscy, brzesko – bocheńska formacja „Futro z Ryby” oraz Raba Gospel Chór.

Do środków higienicznych dla najmłodszych dzieci, które zbierane są (indywidualnie oraz poprzez instytucje) już  od dobrych kilkunastu dni: pampersów, chusteczek nawilżających, oliwek do ciała, sudokremów i itp. możemy wesprzeć zakup dwóch kardiomonitorów do monitorowania funkcji życiowych małego pacjenta. Urządzenie takie umożliwia stały nadzór na stanem chorego. Koszt jednego urządzenia, to 8.800 zł. Zrzutka ma, jak sama nazwa wskazuje, charakter dobrowolny i można się do niej przyłączyć TUTAJ .

Przypominamy, że wydarzenie Urodziny Ryszardów odbędzie się 2 stycznia i będzie miało nie tylko charakter charytatywny, ale również artystyczny.  Imprezie patronuje starosta bocheński – Adam Korta. Akcję wspierają Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Szkoła nr 1 w Bochni, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Jachowicz Tradycja i Kultura, Siłownia Ladies Team, Ksero Plastdruk, Gmina Rzezawa, Restauracja Sąsiedzka, Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął miedzy innymi portal mojaBochnia.pl .