Reklama

Nowy Wiśnicz. Nowa siedziba przedszkola w starej szkole

Blisko 8 milionów złotych pochłonie inwestycja gruntownego remontu tzw. starej szkoły w Nowym Wiśniczu. W jej efekcie powstanie długo wyczekiwana w gminie nowa siedziba przedszkola.

Na nowe przedszkole w Nowym Wiśniczu mieszkańcy czekają od lat. Aktualna siedziba ograniczona jest stosunkowo niewielką kubaturą, co ma przełożenie na ograniczoną ilość dzieci przyjmowanych do przedszkola jak jak i na komfort pracy, nauki i zabawy. Nowy budynek przedszkola, w którym jeszcze kilka lat temu uczyły się dzieci z klas 1-3, powinien zostać otwarty wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023. Planuje się, że remont starej szkoły, który pochłonie około 8 milionów złotych (z czego ponad 5 milionów gmina pozyskała ze środków unijnych: RPO WM) potrwa bowiem do sierpnia 2022 roku. Dzięki gruntownym pracom remontowym zwiększy się nie tylko standard pracy kadry placówki i nauki najmłodszych mieszkańców gminy, ale co równie ważne przedszkole będzie w stanie przyjąć nawet 230 dzieci.

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ale to oczywiście nie wszystkie zmiany jakie zajdą w wybudowanym w roku 1906 obiekcie. W ramach remontu zostanie zamontowana między innymi winda oraz pochylnia. Zostaną wymienione stropy, dach, okna, drzwi. Wyremontowana zostanie elewacja, a prace adaptacyjne i wykończeniowe będą miały miejsce również na poddaszu i w piwnicach. Obiekt będzie wyposażony w nowe instalacje sanitarne, elektryczne, teletechniczne oraz przedmioty służące dzieciom do nauki i zabawy.

 

Zdjęcia: UM Nowy Wiśnicz