Reklama

Św. Mikołaj przekazał podarunki dzieciom ze szpitala. Zdjęcia

W środę 25 listopada miał miejsce finał akcji mikołajkowej, której adresatem były dzieci znajdujące się w szpitalu powiatowym w Bochni. Przedsięwzięcie koordynowało Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Jachowicz Tradycja i Kultura. Efektem akcji były liczne słodycze, kolorowanki, maskotki, kredki, gry planszowe, pisaki, które trafiły do najmłodszych pacjentów lecznicy.

 

W przekazaniu upominków udział wzięli odgrywający rolę świętego Mikołaja ksiądz Marek , starosta bocheński – Adam Korta, dyrektor szpitala – Jarosław Kycia, któremu towarzyszył personel medyczny, delegacja zaangażowanej w przedsięwzięcie gminy Rzezawa,  szkoły podstawowej nr 1 w Bochni oraz członkiń Stowarzyszenia.

Po raz pierwszy akcja wręczenia podarunków dla najmłodszych odbyła się przed szpitalem a nie w jego wnętrzu, czego przyczyną są aktualne obostrzenia sanitarne. Aktualna sytuacja jest też trudna dla naszych najmłodszych pacjentów – dla dzieci – które obawiają się pobytu w szpitalu. Staramy się, aby pacjenci nie przebywali długo w szpitalu, ale aby mieli zapewnioną diagnostykę. Udało się nam wychwycić grupę pacjentów, których odkładane w czasie leczenie mogłoby skutkować pogorszeniem stanu zdrowia. Spodziewamy się jednak kolejnej fali pacjentów, już po epidemii, ciężko chorych którzy odwlekali leczenie. W tych ciężkich czasach dziękujemy bardzo za okazywaną pomoc dla pacjentów, dla tych najmłodszych – tłumaczył sytuację szpitala w trakcie pandemii Jarosław Kycia. Dyrektor szpitala przypomniał również, że w szpitalu dzieci nie tylko przebywają na oddziale dziecięcym, ale są także noworodki, w tym przebywające na intensywnej terapii.  Starosta bocheński – Adam Korta przyznał z kolei, że wraz z dyrektorem szpitala wierzy w to, że w przyszłym roku na oddziały dziecięce będzie mógł wejść już święty Mikołaj. Przykro jest, że w tym roku nie możemy wejść do szpitala i wręczyć dzieciom podarki, co z pewnością przysporzyłoby uśmiechu i radości na twarzy dzieci. Z uwagi jednak na obecną sytuację i bezpieczeństwo nie mamy innego rozwiązania.  Sam fakt, że tutaj jesteśmy świadczy o nas pozytywnie, że mimo tej sytuacji, pamiętam i chcemy przysporzyć radość dzieciom znajdującym się na oddziale pediatrycznym – powiedział. Adam Korta podziękował wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania podarunków dla pacjentów oddziału pediatrycznego.