Reklama

Sklepy czynne już od przyszłego weekendu. Zdalne nauczanie do świąt

Premier rządu – Mateusz Morawiecki poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej o częściowym odmrożeniu gospodarki. Między innymi już od następnego weekendu działać będą mogły galerie handlowe.

 

Warunkiem działania sklepów oraz galerii handlowych ma być przestrzeganie w nich najwyższych norm sanitarnych, w tym ograniczenia liczby klientów  do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni sklepu. Szef rządu zapowiedział, że sklepy będą kontrolowane pod kątem przestrzegania obostrzeń. W przypadku nie przestrzegania przepisów placówki handlowe będą zamykane.

Mateusz Morawiecki nie ustosunkował się co do przyszłości klubów fitness i siłowni. Ze strony premiera padła jedynie enigmatyczna informacja, że decyzje co do funkcjonowania ww. obiektów zapadną dopiero przed świętami Bożego Narodzenia. Do nich też potrwa nauka zdalna. Co ważne zapowiedziano, że tegoroczne ferie odbędą się w tym samym czasie, od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 roku.

Z kolei Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że na terenie Polski południowej, między innymi w Małopolsce zostaną przeprowadzone badania przesiewowe testami antygenowymi.

Premier zapowiedział, że za 100 dni – w połowie stycznia – pojawią się w Polsce szczepionki przeciwko koronawirusowi. W trakcie konferencji zaapelowano o nie przemieszczanie się rodzin w związku ze zblizającymi się świętami.

 

źródło: KPRM, gazeta.pl, money.pl