Reklama

Stypendia dla najlepszych uczniów wręczone

Starosta Bocheński Adam Korta przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne, w dziedzinie sportu oraz za postawę społeczną. W tej edycji wyróżniono 58 uczniów szkół średnich Powiatu Bocheńskiego. Wśród nich są laureaci olimpiad, finaliści zawodów centralnych, ogólnopolskich festiwali czy mistrzowie lig sportowych.

Stypendia za wybitne osiągnięcia naukowe przyznano 37 uczniom szkół ponadpodstawowych. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowią przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni w Bochni oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.

Jak co roku nagradzamy najzdolniejszych. Serdecznie gratuluję wszystkim tak dobrych wyników, mam nadzieję, że stypendium zmotywuje Was do dalszej pracy i pozwoli Wam rozwijać Wasze zainteresowania i pasje. Gratuluję! Jest mi bardzo przykro, że w tym roku nie mogło odbyć się tradycyjne wręczenie stypendiów, jednak wszyscy musimy stosować się do zasad –mówi Adam Korta, starosta bocheński.

W tym roku o stypendium naukowe ubiegało się aż 48 uczniów, aby je otrzymać musieli wykazać się bardzo wysoką średnią oraz udziałem w olimpiadach, konkursach przedmiotowych lub innymi ponadprogramowymi osiągnięciami. Nagrodzeni mogą się pochwalić m.in. średnią na poziomie 5,64 i osiągnięciami m.in. na szczeblu centralnym. Za osiągnięcia sportowe wyróżniono 18 uczniów. Spośród 32 wniosków wybrano tych sportowców, którzy osiągają dobre wyniki na szczeblu centralnym. Najwięcej wyróżnionych uczniów uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni.

Wśród najlepszych uczniów Powiatu Bocheńskiego znajduje się także 2 uczniów, którzy otrzymali stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne. Są to uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni, którzy wykazali się średnią powyżej 4,8 oraz udziałem w konkursach przedmiotowych i innymi ponadprogramowymi osiągnięciami.

Natomiast Anna Zagórska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni może pochwalić się nienaganną postawą społeczną.

Starosta zwraca też uwagę na znaczenie stypendiów dla rozwoju społeczności lokalnej –To bardzo cieszy, że Powiat Bocheński może pochwalić się tak wieloma zdolnymi, młodymi ludźmi. To właśnie Ci młodzi ludzie za kilka lat będą decydować o obliczu naszego powiatu. Ta inwestycja na pewno się opłaci- dodaje starosta.