Reklama

Jutro Święto Niepodległości. Nie będzie tradycyjnych przemarszów

Jutro jedno z najważniejszych polskich świąt narodowych. 11 listopada miną 102 lata od powrotu Polski po latach niewoli do podmiotowości na arenie międzynarodowej. Tegoroczne oficjalne uroczystości z uwagi na sytuację pandemiczną będą inne niż zwykle. Ograniczą się jedynie do wydarzeń kościelnych. 

 

W Bochni w Święto Niepodległości zostanie odprawiona w Bazylice św. Mikołaja, początek o godzinie 9.00, uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Z uwagi na zagrożenie pandemiczne w nabożeństwie udział wziąć będzie mogło zaledwie 75 osób.  Relację video z uroczystości będzie można śledzić TUTAJ.  Z tych samych powodów nie odbędzie się tradycyjny przemarsz do pomnika „Poległym za Wolność 1914-20” połączony ze składaniem kwiatów.

W Nowym Wiśniczu, podobnie jak w Bochni, uroczystości odbędą się jedynie w kościele parafialnym (godzina 11). Po mszy nie odbędzie się wspólny przemarsz na wzgórze zamkowe. Mimo to władze gminy oddadzą hołd budowniczym niepodległości składając kwiaty pod wiśnickim pomnikiem „Tęcza Wolności”.