Reklama

Józefa Szczurek – Żelazko odchodzi z Ministerstwa Zdrowia

Dzisiaj w mediach społecznościowych Józefa Szczurek – Żelazko  poinformowała o rezygnacji z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Pozostaje nadal posłanką na Sejm RP reprezentując w parlamencie ziemię bocheńską i brzeską.  

Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, którą pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem.

Bardzo dziękuję za wsparcie, życzliwość i współpracę wszystkim osobom, które miałam przyjemność spotkać na swojej drodze.

Nadal będę kontynuować swoją pracę dla Państwa i naszego kraju jako Poseł na Sejm, wykorzystując moją wiedzę i zdobyte doświadczenie.

Dziękuję jeszcze raz i życzę wszystkim wszelkiej pomyślności oraz dużo zdrowia.

Taki oto wpis opublikowała na swoim koncie Twitterowym posłanka Zjednoczonej Prawicy Józefa Szczurek-Żelazko. Była wiceminister w przeszłości była również dyrektorem szpitala w Brzesku. Odejście Szczurek – Żelazko z ministerstwa zostało skomentowane przez polityka opozycji – Michała Szczerbę: ” Była Pani jedyną osobą w resorcie, która rozumiała sens kontroli poselskich i traktowała je partnersko. Żałujemy tylko, że nie udało się uregulować wzrostu wynagrodzeń medyków w 2021, w tym pielęgniarek. Ta sprawa była przedmiotem naszej wspólnej troski„.