Reklama

W listopadzie nie pójdziemy do kina, teatru. Ograniczenia w sklepach

Dzisiaj premier Morawiecki poinformował o wprowadzeniu kolejnych restrykcji. Mają one charakter czasowy. Potrwają od 9 do 29 listopada.

 

Obostrzenia dotyczyć będą wszelkich niemal stref życia społecznego. Od najbliższego poniedziałku,  czyli 9 listopada nauce zdalnej podlegać będą już nie tylko dzieci i młodzież od 4 klasy, ale również dzieci z klas 1-3. Zamknięte zostaną placówki kultury – teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domu kultury ogniska muzyczne i tym podobne.

W kościołach będą mogli gromadzić się wierni w ilości nie przekraczającej 1 osoby na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Zamknięte zostaną sklepy w galeriach handlowych za wyjątkiem sklepów z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi, środkami czystości, wyrobami medycznymi, farmaceutycznymi, artykułami dla zwierząt, prasą, artykułami remontowo – budowlanymi oraz usług. W otwartych sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych przebywać będą mogli klienci w ilości 1 osoby na 10 metrów kwadratowych, a w sklepach o większej powierzchni – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Hotele udostępnione mają być tylko na okoliczność podróży służbowej.