Reklama

Pomagali DPS w Bochni. Zostali laureatami „katolickiego nobla”

Siostry dominikanki oraz ks. Piotr Dydo – Różniecki, którzy aktywnie włączyli się w pomoc pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Bochni w trakcie trwania pandemii koronawirusa, zostali laureatami prestiżowej nagrody „Totus Tuus”.

Wręczenie nagród, które nazywane są również „katolickim noblem” odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie w sobotę 10 października.  W kategorii „Promocja godności człowieka” nagrodzeni zostali: siostry dominikanki i ks. Piotr Dydo-Rożniecki za „heroiczną pomoc osobom niepełnosprawnym w czasie szerzącej się pandemii koronawirusa”.  Kapituła tegorocznej nagrody w uzasadnieniu przyznała, że „Niesienie pomocy osobom chorym z narażeniem własnego zdrowia i życia to wypełnianie ewangelicznego przykazania miłości bliźniego” .

Przypomnijmy, że w  Wielki Piątek 11 kwietnia, siostry dominikanki z Krakowa, Białej Niżnej, Krużlowej i Kielc oraz ksiądz misjonarz (po powrocie z Kazachstanu) Piotr Dydo-Różniecki odpowiedzieli na apel starosty bocheńskiego o opiekę nad chorymi z Domu Pomocy Społecznej w Bochni. W trudnym momencie, gdy badania na obecność koronawirusa potwierdziły zakażenie nim nie tylko kolejnych podopiecznych DPS, ale również sporą grupę jego pracowników. O walce z koronawirusem w DPS pisaliśmy między innymi TUTAJ

Nagrody przyznaje od roku 2000 Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zdobywcami nagrody Totus Tuus są osoby, zaangażowane w działalność charytatywną, działające zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II.

 

Na zdjęciu: Starosta bocheński Adam Korta z siostrami dominikankami w maju br. 

źródło: pap, własne