Reklama

Nagrody i stypendia Burmistrza Miasta Bochnia 2019/2020

Podczas bocheńskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4 Burmistrz Bochni nagrodził najlepszych uczniów i nauczycieli z bocheńskich placówek oświatowych.

W uroczystości uczestniczyli m. in.: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Dorota Palej-Maliszczak – dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni, Agnieszka Morawiec – kierownik oddziału NSZZ Solidarność w Bochni, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i przedszkoli w naszym mieście oraz stypendyści.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej uroczystość odbyła się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego bez udziału rodziców stypendystów.

Obchody rozpoczął krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów oraz wychowawców Szkoły Podstawowej nr 4.

Podczas uroczystości burmistrz miasta oraz dyrektor MZE wręczyli nagrody dyrektorom, wicedyrektorom oraz nauczycielom miejskich placówek oświatowych w Bochni:

Jerzemu Sumarze – dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 5;

Dorocie Matrejek – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5;

Agnieszce Cholewie-Bajdzie – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2;

Danucie Trojak – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4;

Ewie Gardziel – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5;

Agacie Jeziorek – wicedyrektor Miejskiego Przedszkola nr 5;

Ewie Tynce – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1;

Krzysztofowi Tyszkowskiemu – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1;

Agnieszce Kierońskiej – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2;

Jadwidze Mętel – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2;

Marii Kamionce – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 4;

Alicji Śliwie – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 5;

Barbarze Dylowicz – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7;

Rafałowi Marcowi – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7;

Jolancie Stefańskiej – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7.

Barbarze Balickiej – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 1;

Ewie Sionko – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2;

Agnieszce Śmiałek – nauczyciel Miejskiego Przedszkola „Górniczy Kącik” nr 3;

Renacie Januszewicz – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 6.

Następnie wręczono stypendia Burmistrza Miasta Bochnia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2019/2020. Stypendia otrzymało łącznie 32 uczniów.

Stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe :

Dominik Brennan – Szkoła Podstawowa nr 1 –  Finalista „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”

Kinga Brennan – Szkoła Podstawowa nr 1  – Laureat „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”

Sara Favalli – Szkoła Podstawowa nr 1 – Laureat „Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego”, Laureat „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”

Julia Kłósek – Szkoła Podstawowa nr 1 – Finalista „Małopolskiego Konkursu Historycznego”

Zuzanna Unkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 1 – Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Natasza Morawiec – Szkoła Podstawowa nr 2 –Finalista Małopolskiego Konkursu Tematycznego „Zjednoczmy się, bo jeden jest nasz cel!” ; 40. rocznica powstania Solidarności i NZS w Małopolsce

Jakub Miękina – Szkoła Podstawowa nr 2 – Finalista „Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego”

Patryk Ryszka – Szkoła Podstawowa nr 5 – Finalista Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”

Julia Ponikau – Szkoła Podstawowa nr 5 –Laureat „Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego”

Franciszek Boczek – Szkoła Podstawowa nr 7 – Laureat etapu wojewódzkiego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.
O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Jakub Krupiński – Szkoła Podstawowa nr 7 – Laureat etapu wojewódzkiego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.
O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Szymon Kolasiński – Szkoła Podstawowa nr 7 – Laureat etapu wojewódzkiego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.
O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Oliwia Maj – Szkoła Podstawowa nr 7 – Finalista „Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego”; Laureat etapu wojewódzkiego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922.  O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Kamila Rębilas – Szkoła Podstawowa nr 7 – Finalista „Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego”; Laureat etapu wojewódzkiego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Maja Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 7 – Finalista „Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego”

Stypendia sportowe uzyskali uczniowie z drużyn, które zajęły:

I miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3×3 Dziewcząt;

I miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3×3 Dziewcząt:

III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców ur. 2005-2006.

Szkoła Podstawowa nr 2 – 5 uczennic

Drużyna, która zajęła I miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Koszykówce 3×3 Dziewcząt

Milena Wolnik

Aleksandra Jacak

Karolina Jacak

Wiktoria Dzieża

Gabriela Pechcińska

Szkoła Podstawowa nr 4 – 4 uczennice

Drużyna, która zajęła I miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce 3×3 Dziewcząt:

Wiktoria Czekaj

Emilia Mroczek

Monika Kowalska

Maria Stolarska

Szkoła Podstawowa nr 7 – 8 uczniów

Drużyna, która zajęła III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Chłopców ur. 2005-2006

Kacper Płużyczka

Paweł Palej

Mikołaj Kita

Krystian Stary

Szymon Różyński

Szymon Strzałka

Jakub Strzałka

Patryk Szwed

Ponadto Mikołaj Nowak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 został wyróżniony listem gratulacyjnym oraz nagrodą Burmistrza Miasta Bochnia za wybitne osiągnięcia w koszykówce.