Reklama

Dla kogo materace piankowe sprawdzą się optymalnie? Praktyczne porady eksperta z Hilding Anders

Coraz więcej osób narzeka na bóle kręgosłupa, barków czy karku, które występują tuż po przebudzeniu, co powoduje niewyspanie i ogólne zmęczenie organizmu. W znaczący sposób może to wpłynąć na efektywność danej osoby w ciągu dnia, przekładając się tym samym na jej złe samopoczucie. Powodem złego snu może być niewłaściwy materac, który nie zapewnia kręgosłupowi odpowiedniego podparcia. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na porady ekspertów, a ci coraz częściej doradzają wypróbowanie materacy piankowych, których elastyczność i stopień miękkości sprawiają, że sen jest jednocześnie komfortowy i zdrowy. Przekonaj się, jak wiele zyskasz z materacami piankowymi marki Hilding Anders, które polecane są zarówno przez branżowych ekspertów, jak i zwykłe osoby.

Materace piankowe – gdzie tkwi sekret w ich popularności?

 

Dobór odpowiedniego materac to jedno z większych wyzwań, jakie stoją przed osobami planującymi odświeżenie swojej sypialni, bądź po prostu urządzającymi swoje nowe mieszkanie. Kluczowe zadbanie jest o potrzeby osoby, która będzie spała na danym materacu, dlatego przy okazji przeglądania kolejnych ofert materacy, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Jednym z nich jest dobranie takie konstrukcji, która będzie idealnie podpierała kręgosłup, a przy okazji okaże się na tyle miękka i elastyczna, że odpoczynek będzie przyjemnością. Stąd właśnie tak duża popularność materacy piankowych, które cechują się wysokim stopniem miękkości.

Wypełnienie tych konstrukcji pozwala na lepsze dostosowanie się materaca do kształtu i sylwetki ciała, zapewniając doskonały odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Materace piankowe zyskały na popularności, głównie dzięki zastosowaniu wysoko- i termoelastycznych pianek, które doskonale współgrają również z temperaturą ciała użytkownika, jeszcze lepiej dostosowując się do jego potrzeb. Branżowi specjaliści, a także zwykłe osoby, ceniące sobie komfortowy i zdrowy sen, w szczególny sposób doceniają materace piankowe marki Hilding Anders. Skandynawski producent współpracuje z wieloma popularnymi dystrybutorami, jak Ikea, a także Natura i Galaxy w Agata Meble czy Immensity dla BRW, którzy docenieni zostali za szeroki wybór specjalistycznych konstrukcji.

Czym cechuje się dobry materac piankowy?

Czym cechuje się dobry materac piankowy?

Kluczowe przy okazji dobierania materacy piankowych jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych czynników, a jednym z nich jest, jakiego rodzaju pianki zastosowano. W materacach marki Hilding Anders, która jest również autorem wielu unikatowych rozwiązań dla SleepMed, stosuje się zarówno pianki wysokoelastyczne, jak i termoelastyczne. Zapewnia to nie tylko komfortowy, ale również zdrowy wypoczynek – mięśnie podtrzymujące kręgosłup mają szansę zregenerować się, co zwiększa efektywność o poranku. Materace piankowe dostępne w Sleepinghouse mają też 7 stref twardości, dzięki czemu można mieć pewność, że każda część ciała jest należycie podpierana.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby materac piankowy był hipoalergiczny – możliwość łatwego odczepienia pokrowca pozwoli na utrzymanie wysokiego poziomu higieny całej konstrukcji, a zastosowanie taśmy 3D zwiększy przewiewność materaca.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.