Reklama

Integracja malowana dźwiękiem. Teatr Exit z „Pieśnią nad Pieśniami”

Na zakończenie trzeciego dnia tegorocznego Festiwalu Integracja Malowana Dźwiękiem wystąpił „Teatr Exit”. Widzowie mogli obejrzeć i posłuchać przejmującego spektaklu zakończonego wspólnym śpiewem z niepełnosprawnymi aktorami. 

 

Aktorami Teatru Exit są osoby niepełnosprawne. W auli przy bocheńskim kościele pw. św. Pawła Apostoła zaproponowali przejmujące  przedstawienie powstałe na bazie statotestamentowej Pieńsni nad Pieśniami. Piękny śpiew Natali Lewandowskiej, autentyczny czasem łamany wrzuszeniem głos Marcina Konika w połączeniu z charakterystyczną już dla Exit grą światła i cienia wspomagany przez dźwięk kwartetu muzycznego dała piorunujący efekt. Przejmująca niekiedy cisza, w której najłatwiej było o refleksję nad tematem miłości – prostej, wyrazistej, oczekiwanej,  najlepiej oddawała wyjątkowy nastrój w jaki wprawili widzów aktorzy Exit’u.

 

Maciej Sikorski, założyciel Teatru Exit oraz reżyser spektaklu napisał na stronie teatru, że jego nazwa umieszczana na co dzień w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych oznacza wyjście. Dla mojej ekipy praca w tym teatrze stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności. W tym kontekście jakże znamienne był, na zakończenie spektaklu wspólny: zespołu teatralnego oraz widzów śpiew Psalmu  18, w którym wersy „W moim utrapieniu wzywam Pana, wołam do mojego Boga” stały się refrenem dającej nadzieję pieśni.

 

Z nostalgią i nadzieja na zakończenie trzeciego dnia Integracji

Grupa Exit na zakończenie trzeciego dnia Festiwal Piosenki "Integracja malowana dźwiękiem"

Publiée par mojaBochnia.pl – portal i telewizja sur Mercredi 7 octobre 2020