Reklama

Integracja malowana dźwiękiem: Drugi dzień Festiwalu za nami

Finał drugiego dnia Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbył się w bocheńskiej tężni. Świetne nagłośnienie i kameralna atmosfera pozwoliły doskonale wczuć się w reportaże Moniki Meleń, Co więcej poznać bohaterkę jednego z nich, która stała się główną postacią wtorkowego wieczoru. Całość zwieńczył recital Wojciecha Cugowskiego.  

 

Reportaże Moniki Meleń. Wśród nich poruszany już w telewizji materiał o Martynce. Siedmioletnia bohaterka reportażu Meleń, z powodu swojej niepełnosprawności realizuje swoje zamiłowania plastyczne wykorzystując stopy. Zafascynowana osobą Jana Pawła II z pogodą ducha radzi sobie z niełatwą przecież codziennością. Zaproszona po emisji reportażu skierowała rezolutnie apel do niepełnosprawnych dzieci, aby nie przejmowały się tym, że ich rówieśnicy czasem śmieją się z nich. Dodała również, że kocha ludzi, którzy żyją swoją pasją.  O niej, o jej zmyśle plastycznym na zaimprowizowanej scenie w bocheńskiej tężni wypowiedział się między innymi Stanisław Kmiecik – uznany artysta malujący stopami.

Wtorkowy wieczór w tężni zakończył recital Wojciecha Cugowskiego, który przy wsparciu Piotra Lekkiego, Pawła Lekkiego i Sławka Puki szybko znalazł kontakt z publicznością.