Reklama

Trwa 13. Festiwal Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Trzy imprezy towarzyszące, warsztaty i koncert laureatów to w skrócie program 13. Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”, który w tym tygodniu odbywa się w Bochni. 
W poniedziałek w Auli Nicolai miał miejsce koncert Alicji Węgorzewskiej, który odbył się w scenografii obrazów Walerego Siejtbatałowa – malującego obrazy ustami. Dzisiaj zostanie wyświetlony dokument o twórcy niepowtarzalnych zdjęć, Arturze Rogalskim, który udowadnia, że mimo ograniczeń jakie stawia niepełnosprawność, można realizować swoje pasje. Można marzyć… i spełniać marzenia. Odbędzie się również spotkanie z bohaterem dokumentu i autorką – Moniką Meleń, dziennikarką, prezenterką, wielokrotnie nagradzaną za swoje reportaże na polskich i międzynarodowych festiwalach. Wieczorem (o 19), w tężni solankowej (w razie niepogody w Oratorium Św. Kingi) wystąpi w recitalu Wojciech Cugowski, którego będą wspierać bocheńscy muzycy  Piotr Lekki, Paweł Lekki oraz Sławek Puka. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w Kopalniasztukibochnia.
Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Osób niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Bochni.