Reklama

Termos na jedzenie – dlaczego warto mieć go zawsze pod ręką?

O każdej porze roku doceniamy ciepłe posiłki. Wpływają one na poczucie sytości, a gorące jedzenie po prostu bardziej nam smakuje. Co jednak zrobić, gdy trudno zagrzać przygotowany obiad, a przed nami długie godziny spędzone poza domem? Odpowiedź jest jedna: sprawcie sobie termos! To rozwiązanie znane od pokoleń, które doskonale się sprawdza.

Dlaczego warto jeść ciepłe posiłki?

Gorące dania mają swoją moc. Podkręcony zapach i aromat pobudza wydzielanie soków trawiennych. Ciepły posiłek o wiele lepiej syci, a organizm nie musi aż tak mocno się wysilać, aby ogrzać to, co zjedliśmy. Co ciekawe, to właśnie ciepłe posiłki będą najlepszym wyborem na diecie odchudzającej, bo dzięki nim nie będziemy tak szybko głodni. Aby mieć dostęp do ciepłych posiłków w dowolnym momencie, warto zaopatrzyć się w termos na jedzenie.

Smaczny i gorący posiłek zawsze pod ręką

Termos obiadowy długo utrzymujący ciepło: przegląd dobrych i pojemnych termosów na zupę i inne posiłki – zapewne nie raz się nad tym zastanawialiście, zastanawiając się nad wyborem. Czy termos może być poręczny? Czy łatwo zabrać go w podróż, albo do pracy? Czy nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca? Nowoczesne termosy różnią się od tych, których używali nasi dziadkowie i rodzice. Przede wszystkim: możemy wybrać dowolną pojemność, w zależności od tego, czy bierzemy posiłek wyłącznie dla siebie, czy dla większej ilości osób. Do wyboru mamy na przykład: 0,47l, 280ml, 650ml, 710ml oraz termosy litrowe i większe. Każdy znajdzie idealną pojemność, na miarę potrzeb. W przypadku termosów, które zabieramy ze sobą do pracy lub szkoły, najlepiej, aby były one ergonomiczne: powinny zmieścić się w plecaku. To ułatwi transport, zwłaszcza, jeżeli korzystamy z komunikacji miejskiej.

Dodatkowo, nowoczesne termosy obiadowe są wykonane z bardzo trwałych materiałów i cieszą oko pięknym designem. Jeżeli chcecie, aby wasze dzieci nosiły do szkoły ciepłe posiłki do szkoły, kolorowy termos będzie świetnym wyborem.

Jak wybrać najlepszy termos obiadowy?

Four young friends sitting outside their tent drinking hot beverages and socializing

Przede wszystkim, trzeba zwracać uwagę na szczelność i długość utrzymywania temperatury. W tych najlepszych, posiłek pozostanie ciepły do 6 godzin. Warto również przyjrzeć się, z czego termos jest wykonany: najlepiej sprawdzą się elementy bezpieczne dla naszego zdrowia, na przykład stal nierdzewna.

Niektóre termosy są wyposażone w dodatki, na przykład składaną łyżkę lub kubek, do którego nalejemy zupę. To naprawdę przydatny gadżet, dzięki któremu z łatwością zjemy gorący obiad na uczelni, w pracy, lub w trasie.

Na koniec, zwróćcie uwagę na czyszczenie. Większość termosów trzeba myć ręcznie, dlatego najlepiej wybrać taki, który łatwo się czyści i ma gładką powierzchnię z zewnątrz, do której nic nie będzie przylegać. Jeżeli zależy nam na możliwości mycia termosu w zmywarce, wybierzmy dostosowany do tego model.

Reasumując: termos na jedzenie powinien dawać doskonałą izolację, być hermetyczny i ergonomiczny. Możecie w nim zabrać ciepły posiłek, rozgrzewającą zupę i cieszyć się smacznym obiadem w każdych warunkach. Termos obiadowy nie zajmie wiele miejsca i pozwoli wam w szybkim czasie zjeść coś pysznego i pożywnego.