Reklama

Kuter Port Nieznanowice. We wrześniu trzy weekendy z militariami

I Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne Kuter Port

W czerwcu br. na terenie Kuter Port Nieznanowice (gmina Gdów, powiat wielicki) otwarta została plaża oraz strzeżone kąpielisko, zajmujące łącznie obszar o powierzchni blisko 1,5 ha. Do dyspozycji gości jest akwen, w którym wydzielono trzy strefy głębokości (dla dzieci, dla nieumiejących pływać oraz dla umiejących pływać), plaża usypana z miękkiego białego piasku oraz rozległy teren trawiasty.

Już we wrześniu na tym terenie odbędzie się „I Małopolska Wystawa i Pokazy Militarne Kuter Port”. Impreza będzie trwać przez trzy weekendy: 12–13 września, 19–20 września oraz 26 września 2020 r. W tych dniach zaplanowana jest kumulacja atrakcji.

W programie imprezy znajdą się m.in.: pokazy i prezentacje kilkudziesięciu pojazdów militarnych, jazda dynamiczna, TankCrash, przejażdżki wybranymi pojazdami, bitwa na kolory i wiele innych atrakcji. Możliwe będzie również sprawdzenie się na strzelnicy ASG czy skosztowanie dań z wojskowej kuchni. Zorganizowana zostanie też wystawa historyczna związana z Gdowem, wystawa broni, mundurów wojskowych polskiej armii z różnych okresów i ale też umundurowania i rynsztunku żołnierzy zagranicznych.

Część pojazdów została już przywieziona na teren Kuter Portu, a w najbliższych dniach pojawią się kolejne.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy zainteresowani sztuką militarną, zarówno profesjonaliści, pasjonaci, jak i amatorzy. Impreza dedykowana jest każdemu, bez względu na wiek i płeć. Jak we wszystkich przedsięwzięciach Kuter Portu, bardzo mile widziane są rodziny z dziećmi.

W czasie imprezy będziemy wspierać Maksa, który szczególnie interesuje się militariami i wojskowością: www.facebook.com/maxwalczy. Złotówka z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazana na jego wsparcie.

Wydarzenie organizowane jest przez Kuter Port Nieznanowice, a partnerami są: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski”, Fundacja Grot, Małopolska Filmowa Grupa Rekonstrukcyjna, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, „Karabin z Prywatnej Kolekcji Krzysztofa Pawlaka”.

Aktualne informacje zawsze można znaleźć na www.kuterport.pl  i www.facebook.com/kuterport.nieznanowice.