Reklama

Gmina Bochnia: Otwarto zmodernizowany budynek świetlicy w Cikowicach (artykuł sponsorowany)

2 września 2020 r. otwarto budynek świetlicy multimedialnej w Cikowicach.

Wartość zadania to 1,3 mln zł  (w tym unijne dofinansowanie to prawie 1 mln zł).  W ramach tego zadania w budynku dawnej szkoły została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, został zmodernizowany dach oraz pomieszczenia wewnątrz budynku. Zgodnie z projektem w zmodernizowanym budynku powstała biblioteka multimedialna, sala zabaw dla dzieci – kulkowo, gabinet oraz pomieszczenie socjalne. Co istotne, budynek został przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż platformy dla niepełnosprawnych. Przed budynkiem wykonany został również parking, a plac zabaw dla dzieci który obecnie się tam znajduje został doposażony w nowoczesne urządzenia.

Cieszę się, że ten wspaniały budynek zyskał nowe życie, w 2014 r. zastałem go w opłakanym stanie, zniszczony przez powódź, zaniedbany z przeciekającym dachem… Mimo to, bryła budynku zachwycała. W 2017 r. pojawiła się możliwość pozyskania środków unijnych na modernizację tego obiektu, w 2018 r. nasz wniosek został oceniony pozytywnie i udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel i rozpoczęliśmy prace budowlane, które obejmowały generalny remont całego budynku. Już od przyszłego tygodnia mieszkańcy Gminy Bochnia a w szczególności Cikowic, Damienic i Stanisławic mogą korzystać z tej nowoczesnej świetlicy” – powiedział Marek Bzdek, Wójt Gminy Bochnia.

Zdjęcia przedstawiające stan obiektu przed modernizacją:

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych społeczności oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Cikowicach. Na uroczyste otwarcie zaproszeni również zostali wszyscy Radni Rady Gminy Bochnia.

W wydarzeniu wzięła udział również Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.
Modernizacja budynku w Cikowicach i przystosowanie go do pełnienia nowej funkcji to jedno zadań realizowanych przez Gminę Bochnia w ramach projektu rewitalizacyjnego, na który gmina otrzymała łącznie 1 mln zł dofinansowania ze środków europejskich .
Za sprawą unijnego wsparcia dawna szkoła w Cikowicach stała się lokalnym centrum aktywności . Mieszkańcy zyskali miejsce spotkań , organizacji wydarzeń , a także atrakcyjnie wyposażoną przestrzeń zabaw dla dzieci . (…) Cieszę się, że dzięki unijnym środkom i zaangażowaniu samorządu mieszkańcy otrzymują tak atrakcyjny obiekt”
– powiedziała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

„Unijna polityka spójności wspiera podejmowanie decyzji inwestycyjnych jak najbliżej obywateli.
– Na przykładzie otwieranego w środę budynku świetlicy multimedialnej w Cikowicach, który w 54% jest finansowany ze wspólnotowego budżetu , widzimy że fundusze UE nie tylko wspierają duże projekty infrastrukturalne, jak autostrady czy gazociągi, ale przede wszystkim lokalne inicjatywy. I wtedy okazuje się, że te zdawałoby się odległe priorytety unijne są całkiem blisko każdego z nas i zbiegają się z potrzebami gmin oraz lokalnych społeczności. Że wszyscy w Unii gramy do jednej bramki”
– podkreślił Marek Prawda , dyrektor Przedstawicielstwa KE w Polsce.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.