Reklama

Jaki materac 180×200 Hilding wybrać do sypialni: lateksowy, kieszeniowy czy hybrydowy?

Wybór dużego materaca to odpowiedzialne zadanie. Dowiedz się, jak to zrobić, by zapewnić sobie idealny komfort snu na długie lata!

Sen i jego ogromne znaczenie dla naszego funkcjonowania

To proces, który zachodzi w organizmie każdego z nas. Łączy w sobie pozytywne działanie zarówno dla sfery psychicznej, jak i fizycznej. Działa korzystnie nie tylko na nasze zmęczenie. Sen stanowi klucz do prawidłowej regeneracji i codziennego funkcjonowania. Jest odpowiedzialny między innymi za zjawisko konsolidacji śladu pamięciowego, dzięki czemu możemy lepiej zapamiętywać ważne wydarzenia. Ma także niebagatelne znaczenie dla występowania problemów natury kardiologicznej.

Ból pleców, dyskomfort i niewysypianie się to sygnały, przy których powinniśmy podjąć natychmiastowe działanie. W długim wymiarze czasu prowadzi to do poważnych, nawet nieodwracalnych konsekwencji dla zdrowia. Sprawdzonym rozwiązaniem, które pozwoli nam poprawić ergonomię, komfort i higienę snu jest oczywiście wybór odpowiedniego materaca.

Jaki rozmiar dużego materaca jest najbardziej odpowiedni? Kiedy warto postawić na materac dwuosobowy?

Materac 180×200 to jeden z największych modeli dla dwóch osób. Powszechnie produkowane są także materace 200×200 – większe modele są raczej rzadkością. Decyzja o zakupie takiego materaca nie jest prosta. To niesamowicie ważny element naszej sypialni, który często wymaga sporych nakładów finansowych. Materac powinien zatem spełniać potrzeby użytkownika w jak największym stopniu.

Wśród materacy 180×200 dominują rozwiązania o średniej lub wysokiej twardości, określane jako H2 lub H3. Są przeznaczone przede wszystkim dla osób o wadze od 60 do 100 kilogramów. Zazwyczaj są to materace dla par, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawić sobie taki materac jako singiel. Pamiętajmy o tym, że materace 180×200 są ogromne – dobranie odpowiedniej ramy wymaga od nas poświęcenia dużej części przestrzeni pokoju. Warto wybierać materace dwustronne (odwracalne), które pozwolą nam na jeszcze wyższy poziom komfortu – jeśli jedna strona ma nieodpowiednią twardość, wystarczy odwrócić materac na drugą stronę.

W ofercie materacy 180×200 często mamy do czynienia z materacami hybrydowymi marki SleepMed. To firma działająca w ścisłej współpracy z Hilding Anders, która od lat cieszy się zaufaniem na rynku międzynarodowym. Rozwiązania medyczne SleepMed sprawdzą się nie tylko w przypadku osób, które uległy w ostatnim czasie wypadkowi czy znacznemu pogorszeniu stanu zdrowia. To rozwiązania, które może stosować każdy z nas. Najważniejsze jest dokładne zapoznanie się z parametrami danego materaca. Do najważniejszych cech należy antyalergiczność, odpowiednia twardość, trwałość konstrukcji i długi okres gwarancyjny.

Jaki materac 180×200 Hilding wybrać do sypialni: lateksowy, kieszeniowy czy hybrydowy?

Warto stawiać na sprawdzonych producentów

W przypadku produktów marki Hilding mamy do czynienia z całą gamą wysokiej jakości materacy o przeróżnym zastosowaniu i innowacyjnych konstrukcjach. Materac z pianki SleepMed Comfort to doskonałe rozwiązanie o właściwościach medycznych, które wspiera zdrowy sen każdego użytkownika.

Oferta Hilding obejmuje także wiele materacy do zadań specjalnych. Liczne innowacyjne rozwiązania, takie jak materace nawierzchniowe, materace hybrydowe czy materac z lateksem Hilding Makarena, spełnią potrzebę każdego użytkownika. Hilding Anders od lat kieruje się prostą filozofią – zapewnić zdrowy, wygodny i spokojny sen całemu światu. Dzięki szerokiemu asortymentowi produktów można osiągnąć niespotykane dotąd rezultaty w kwestii komfortu i jakości snu.

_______________________________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.