Reklama

Brutalne pobicie w Nowym Wiśniczu. Konflikt kibicowski w tle?

W miniony weekend doszło do brutalnego pobicia młodego mężczyzny przez 35 i 45-latka. Policja zatrzymała dwóch napastników. Stan poszkodowanego jest stabilny. 

 

W nocy z piątku na sobotę w Nowym Wiśniczu doszło do brutalnego pobicia 16 latka z gminy Nowy Wiśnicz przez dwóch mężczyzn w wieku 35 i 44 lat. Jak poinformowała nas Dominika Półtorak z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, napastnicy zostali zatrzymani przez Policję, zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zastępująca rzecznika prasowego bocheńskiej policji Dominika Półtorak dodała lakonicznie, że trwają czynności mające na celu zbadanie okoliczności zdarzenia oraz motywów sprawców ataku. Sprawcom postawiony został zarzut z artykułu 158 kodeksu karnego, który w zależności od skutków pobicia przewiduje kary pozbawienia wolności nawet do lat ośmiu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do pobicia w wyniku którego poszkodowany doznał pocięć głowy i szyi doszło na tle kibicowskim (w piątek został rozegrany finał Pucharu Polski, trofeum po raz pierwszy w swojej historii zdobyła jedna z drużyn z Krakowa).