Reklama

Podpisano list intencyjny w sprawie łącznika drogi krajowej z ulicą Brzeźnicką

Starosta Bocheński Adam Korta wraz z Burmistrzem Miasta Bochnia Stefanem Kolawińskim podpisali list intencyjny dotyczący połączenia drogi powiatowej w rejonie ulicy Brzeźnickiej z drogą krajową nr 94. W spotkaniu uczestniczył też Marek Rudnik Członek Zarządu Powiatu w Bochni.

Jest to ważna inwestycja dla Miasta Bochni ponieważ powinna wpłynąć na zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum miasta – mówi Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński.

Inicjatywa ta zakłada współpracę  opierającą się na przygotowaniu projektu, sfinansowaniu go i wspólnej realizacji tego zadania. Połączenie z obwodnicą Bochni pozwoli na zjazd do miasta osobom przemieszczającym się od strony Krakowa w stronę Tarnowa i wjazd na DK94 w tym samym kierunku.

Cieszy fakt, że tak szybko możemy rozpocząć realizację tego zadania, tym bardziej, że ta inwestycja była jedną z kluczowych dla mnie do zrealizowania w obrębie Miasta Bochnia i od  początku mojej kadencji podkreślałem, że jest to jeden z moich priorytetów – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Prace związane z przygotowaniem projektu przedmiotowej inwestycji rozpoczną się w najbliższym czasie.