Reklama

Zniszczyli wiaty przystankowe – usłyszeli zarzuty

 Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w ramach prowadzonego dochodzenia w sprawie zniszczenia wiat przystankowych na terenie gmin: Żegociny, Trzciany i Drwini ustalili i zatrzymali trzech sprawców tych przestępstw. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Na przełomie czerwca i lipca ubr.  na terenie gmin: Żegocina, Trzciana i Drwinia nieznani sprawcy zniszczyli kilka wiat przystankowych rozbijając konstrukcje wykonane ze szkła i pleksi. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów wydziału kryminalnego z Bochni ustalono i zatrzymano osoby odpowiedzialne za ten akt wandalizmu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 18, 20 i 24 lat, wszyscy są mieszkańcami powiatu bocheńskiego. Dalsze czynności z ich udziałem  dowiodły, że w czerwcu i lipcu 2019 roku to właśnie oni wspólnie zniszczyli konstrukcje wiat przystankowych. Do rozbijania szyb używali min. butelek, klucza do kół, metalowego haka liny holowniczej, a także potrafili podłożyć petardę, która po detonacji rozerwała i doprowadziła do zapalenia się konstrukcji przystanku wykonanej z tworzywa sztucznego.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poszkodowane gminy wyceniły straty na kilkanaście tysięcy złotych. Akt oskarżenia podejrzanych mężczyzn trafił już do sądu, gdzie sprawa zostanie rozpoznana przez tamtejszy wydział karny.

 

Informacja nadesłana