Reklama

Czym się charakteryzują meble z palisandru?

Meble z palisandru cieszą się obecnie zawrotną popularnością. Wszystko za sprawą unikalnych zalet. Czym się charakteryzują meble z palisandru? Do jakich wnętrz pasują? Komu najbardziej przypadną do gustu? Podpowiadamy.

 

Palisander to egzotyczne drewno porastające tropikalne tereny Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

Z powodu swoich właściwości jest powszechnie wykorzystywane do produkcji mebli.

 

Meble z palisandru — czym się charakteryzują?

 

  • Jedną z najważniejszych cech mebli z palisandru jest oryginalny, stylowy wygląd. Dzięki doskonale widocznemu osłojeniu palisandrowe stoliki kawowe, szafy, komody i witryny skutecznie przyciągają uwagę. Ich wysmakowana stylistyka czyni wnętrze szlachetnym, eleganckim i bardzo stylowym.
  • Palisander to drewno bardzo twarde i trudne w obróbce. Choć dla wykonujących ręczną obróbkę rzemieślników nie jest to zaletą, dla użytkowników palisandrowych mebli, zdecydowanie tak. Stoły, szafy, komody i witryny z palisandru są niezwykle trwale i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Użytkowane odpowiednio z przeznaczeniem będą ozdobą wnętrza przez długie lata.
  • Większość mebli z palisandru wykonują ręcznie hinduscy rzemieślnicy. Takie elementy noszą więc w sobie prawdziwego ducha orientu. A to przekłada się na panującą w pomieszczeniu atmosferę. Samo spojrzenie na oryginalne meble indyjskie wystarczy, aby dostrzec ich szlachetną estetykę i prawdziwe, ponadczasowe piękno.

 

Do jakich wnętrz pasują meble z palisandru?

 

Czy meble z palisandru pasują do tradycyjnie urządzonego mieszkania? Czy sprawdzą się w salonie zaaranżowanym w stylu skandynawskim? Takie pytania zadaje sobie wiele osób, rozważających zakup mebli z palisandru. W końcu przynajmniej z założenia, egzotyczne elementy nie będą pasować do każdego M. Ze względu na dużą popularność na rynku istnieje obecnie wiele odmian i rodzajów mebli z palisandru. Wśród nich znajdziesz m.in. nowoczesne stoliki kawowe o oryginalnym designie, masywne klasyczne stoły czy bogato zdobione komody, z ażurowymi elementami i barwnymi dodatkami. Dzięki szerokiemu asortymentowi z powodzeniem wybierzesz te, dostosowane do konkretnego wnętrza: nowoczesnego, kolonialnego, rustykalnego, industrialnego, skandynawskiego, boho, art, czy tradycyjnego.

 

Meble z palisandru — komu najbardziej przypadną do gustu?

 

Meble z palisandru zachwycą entuzjastów egzotycznego piękna i najwyższej jakości wykonania. Stylowe, jedyne w swoim rodzaju, z dopracowanymi do perfekcji szczegółami spełnią także oczekiwania osób, które chcą urządzić oryginalne, wysmakowane wnętrze.

 

https://www.indianmeble.pl/meble-z-palisandru