Reklama

Lokum dla studenta – gdzie może zamieszkać na czas studiów?

W jakim lokum student może zamieszkać na czas odbywania swoich studiów? Czym różnią się poszczególne warianty? Odpowiedzi na obydwa pytania znajdziecie Państwo w niniejszym artykule!

 

Zacznijmy od prywatnej stancji

Cechami charakterystycznymi tego wariantu jest odpowiedni standard wykończenia i dość liberalne warunki użytkowania. Oczywiście, istnieją wyjątki i na te trzeba być szczególnie wyczulonym w trakcie przeglądania dostępnych ofert wynajmu. W niektórych przypadkach bowiem właściciel nieruchomości przeszacowuje wartość swojej nieruchomości, a w tych ekstremalnych najzwyczajniej w świecie oszukuje. To, w połączeniu ze stale rosnącymi czynszami (szczególnie w Trójmieście, Warszawie i Krakowie), rodzi faktyczne problemy. Co zatem zrobić? Jeśli istnieje taka możliwość, wybierajcie mieszkania polecone, czy też wcześniej użytkowane przez znajomych.

A co z uczelnianym akademikiem?
Popularny sposób na zamieszkanie w mieście, w którym znajduje się szkoła wyższa danego studenta, owiany wieloma legendami. Nie jest to nic zaskakującego, ponieważ jedynie tam tak wyraźnie miesza się ze sobą chęć wytworzenia studenckich więzi i potrzeba nauki przed kolejnymi zaliczeniami. W głównej mierze jest to spowodowane tamtejszą przewagą ilości pokoi wieloosobowych nad jednoosobowymi, co naturalnie sprzyja tworzeniu nowych znajomości i relacji. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś ceni sobie prywatność, spokój i wyższy poziom standardu wykończenia, to niekoniecznie jest to miejsce dla niego.

Akademiki prywatne!
Co jednak gdy wykluczymy wcześniej wymienione wady akademika (nie zawsze satysfakcjonująca jakość pokoi, problem z małą liczbą tych przeznaczonych dla jednej osoby)? Wówczas otrzymujemy akademiki prywatne, czyli coraz popularniejszy sposób zamieszkania dla studenta w dużym mieście. Łączy bowiem korzystną lokalizację, nowoczesne podejście do kwestii umeblowania i użytkowania kwater oraz wiele udogodnień wspólnego użytku, jak pomieszczenie gier, siłownię itd. Idealnym przykładem na polskim rynku jest LivinnX, który stał się niezwykle popularny wśród polskich oraz zagranicznych studentów.

Podsumowanie
Każdy z opisanych wariantów będzie w mniejszym lub większym stopniu podobał się różnym studentom. Dobrze jest zatem zastanowić się nad tym właściwym, niemniej trudno nie przyznać, że spośród nich najlepiej pod względem korzyści wypada właśnie akademik prywatny, który z roku na rok zyskuje na popularności.